7.07.2020 - 20:00

На Полтавщині визначилися з лауреатами премії ім. О.М. Байрак

Сьогодні, у День працівника природно-заповідної справи, у Полтавському краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського відбулося засідання журі Премії обласної ради ім. О.М. Байрак. Як повідомили в закладі, журі ознайомилося зі внеском номінантів у розвиток екологічної освіти і виховання, збереження довкілля, підвищення екологічної свідомості й культури населення та визначило переможців.

У номінації «Екологічний проєкт» ними стали вчителька математики Криворудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, науковий співробітник комунальної установи «Рекреаційний центр Криворудський» Валентина Бабарика (І премія), учителька біології Хорольської гімназії Людмила Бова (ІІ премія); учениця 11 класу Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олеся Шурпик (ІІІ премія).

У номінації «Екологічна освіта та виховання» першу премію отримала заступниця директора з наукової роботи регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський», доцент кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка», організатор і популяризатор екологічної освіти й виховання серед відвідувачів парку та громади Полтавщини Наталія Смоляр. Другу дістала волонтерка, керівниця навчальної біологічної практики учнівської молоді на базі адміністративно-наукового центру парку, популяризатор екологічної освіти та виховання серед учителів і школярів Полтавщини Тетяна Біляєва. Третю ж присудили керівникові Худоліївського шкільного лісництва Миколі Козлову, який є також провідним фахівцем із туризму в Національному природному парку «Нижньосульський».

Урочисте нагородження лауреатів відбудеться 7 серпня, у день народження Олени Байрак, у парковій зоні Полтавського краєзнавчого музею.

Для довідки. Олена Миколаївна Байрак (1957 – 2018) – докторка біологічних наук, професорка, членкиня Ради ботанічних садів і дендропарків України. Її ім’я було тісно пов’язане з краєзнавчим музеєм ім. Василя Кричевського, зокрема, науково-дослідним відділом природи. Вона постійно надавала наукові консультації працівникам закладу, поповнювала колекцію музею ботанічними зборами та власними науковими доробками. У Полтавському краєзнавчому музеї створений іменний фонд О.М. Байрак, який налічує близько 500 одиниць.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах