30.06.2023 - 11:43

На Полтавщині власник інтернет-ресурсу залучав рекламодавців із рф

Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки викрила в Полтавській області власника місцевого інтернет-ресурсу.

Зловмисник забезпечував прибутковість свого бізнесу, підшуковуючи рекламодавців на російських платформах. Окрім того, серед його клієнтів були такі, що маскуються під українські проєкти, але при цьому не мають ліцензії на провадження діяльності в нашій державі.

Для розрахунків за розміщення реклами використовувалася заборонена російська платіжна система «Webmoney transfer». «Прибуток» ділок конвертував у підпільних онлайн-обмінниках в українську валюту.

За даними слідства, зловмисник – громадянин рф, який майже 20 років проживав у Кременчуку на підставіпосвідки на проживання. Він заснував інтернет-видання новинного спрямування, яке орієнтувалося на місцеву аудиторію, повідомили в Управлінні СБУ в Полтавській області. В обговореннях на його форумі щомісячно брали участь до 20 тисяч читачів. І через активізацію проросійськи налаштованих дискусій на форумі підприємець уже потрапляв у поле зору правоохоронців ще до широкомасштабного вторгнення…

За фактом використання забороненої російської платіжної системи при розрахунках із рекламодавцями було розпочато кримінальне провадження. Під час обшуків за адресою проживання фігуранта правоохоронці виявили мобільний телефон, сім-карти та банківські карти з доказами протиправної діяльності.

На основі зібраних даних громадянину рф повідомлено про підозру за ч.1 ст.200 Кримінального кодексу України (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення).

СБУ з’ясовує, чи мало місце залучення фігуранта спецслужбами рф до схем фінансування протиправної діяльності на шкоду державній безпеці України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах