30.06.2023 - 14:08

На Полтавщині запрацював кулінарний хаб

У Полтавській області підготували майбутніх «агентів змін», які впроваджуватимуть нову систему харчування в закладах освіти.

Дводенне професійно-практичне навчання провели в кулінарному хабі в Кременчуку, створеному на базі Центру профтехосвіти №1. Заклад став учасником проєкту School Chef’s Training Hubs Development у межах стратегії реформи шкільного харчування Першої леді Олени Зеленської.

Першими курс у хабі пройшли 20 майстрів виробничого навчання закладів профтехосвіти Полтави, Гадяча, Решетилівки та Кременчука. Вони готували 10 страв.

– Страви ніби звичайні, але в яких набагато менше солі та цукру, більше спецій для смаку та овочів. Застосовували як традиційне, так і сучасне технологічне обладнання, – зазначив начальник Полтавської облвійськадміністрації Дмитро Лунін.

Теоретичну частину курсу «агенти змін» засвоїли в травні, повідомили в ОВА. Вона передбачає розкриття таких тем:

  • загальні положення та принципи функціонування шкільного харчування в Україні. Організація харчування в закладі освіти;
  • нормативно-правові акти щодо гігієни та санітарії виробництва в закладах загальної середньої освіти;
  • впровадження системи HACCP;
  • способи організації харчування. Три технологічні моделі, принципи їх застосування;
  • сучасні технології теплової обробки: пароконвекційна технологія;
  • дієтологія, нутриціологія, органіка, використання спецій;
  • багатофункціональні кулінарні системи;
  • принципи створення технологічних карток і меню для шкільного харчування згідно з постановою №305 Кабінету Міністрів України.

Отримані знання кулінари передаватимуть майбутнім кухарям, які навчаються в ПТУ, і працівникам шкільних їдалень. Кулінарний хаб стане майданчиком для подальшої освіти та перекваліфікацій кухарів області. Діятиме каскадний метод підготовки працівників харчоблоків: ті, хто пройшли тренінг, далі зможуть навчати інших.

Проєкт реалізовують за підтримки Міністерства освіти України, Посольства Швейцарії, Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC), тренерів команд Національної асоціації громадського харчування та Cult food. Планується, що до кінця року курс засвоять 600 осіб. Полтавщина ввійшла до п’ятірки регіонів, які стали пілотними в реалізації цього проєкту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах