4.07.2024 - 23:43

Міський духовий оркестр «Полтава» дав концерт до Дня Конституції

Цього року українському Основному Законові – 28, і з цієї нагоди Міський духовий оркестр «Полтава» під орудою художнього керівника й головного диригента, заслуженого артиста України Едуарда Головашича разом із іншими місцевими закладами культури підготував спеціальну концертну програму, яку було представлено в Палаці дозвілля «Листопад».

Червоною стрічкою крізь цей майже півторагодинний виступ пройшла тема боротьби нашого народу за незалежність, територіальну цілісність держави, які прописані в перших же статтях Конституції.

На сьогодні за збереження тих цінностей, що зазначені в Основному Законі України, стоять супротив агресора її кращі сини й доньки. Хтось із них з ці цінності, за рідну землю віддав уже найдорожче – своє життя. Серед таких воїнів, зокрема, Максим Краснокутський – 18-річний студент фахового коледжу мистецтв ім. Миколи Лисенка, саксофоніст, учасник Міського духового оркестру «Полтава». Цього вечора артисти та публіка згадали про нього, вшанували всіх полеглих захисників і захисниць України хвилиною мовчання.

А потім над вщерть заповненим холом полетіла просякнута патріотичними почуттями «Ти солдат України», прозвучали бойова «Воїни світла», щемлива «Тому що я Україна», запальна «Ой, у лузі червона калина», сповнена надії «Заспіваймо пісню за Україну», життєствердна «Люди-Титани», мотивуюча «Волю в кулак», відома далеко за межами України «Гей, соколи» та інші пісні.

 

 

 

 

 

 

 

Цього вечора разом із музикантами свою творчість відвідувачам заходу дарували солісти оркестру Анна Богданова, Віктор Щербаков і Данило Ревека, учасниця музично-патріотичного проєкту «Україна – це ти», який оркестр реалізував разом із закладами культури громади, Аня Марченко, а також маленькі вихованці Полтавської обласної дитячої організації «Століття краси».

 

 

 

 

 

Дорослі та юні артисти настільки віддавалися виступам, настільки щирі, яскраві емоції дарували публіці, що вона не могла не віддячити їм бурхливими оплесками та квітами.

 

 

До речі, самих відвідувачів заходу теж залучили цього вечора до виконання композицій – над холом летіло їхнє дружне «Доброго вечора, ми з України», коли Міський духовий оркестр «Полтава» грав інструментальну компоненту однойменного треку Probass & Hardi. Прозвучали в програмі концерту й інші суто інструментальні твори – дві фантазії на українську тематику, у яких міцно сплелися сучасна музична творчість і класика, увертюра до опери «Тарас Бульба», написана нашим знаменитим земляком-композитором Миколою Лисенком.

 

– Ми постійно долучаємося до акцій на підтримку Сил безпеки й оборони, від початку повномасштабної російсько-української війни підтримуємо своєю творчістю внутрішньо переміщених осіб. Висловлюємо велику вдячність Збройним силам за те, що дають нам змогу жити, творити, працювати й духовно підтримувати своїх співгромадян. Сподіваємося, наша творчість робить життя українців, полтавців у нинішні нелегкі часи хоч трохи світліше, дає змогу йти далі, до перемоги! – сказала директор МДО «Полтава» Наталія Кравченко.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах