3.07.2020 - 15:18

Коронавірус на Полтавщину «привозять» із інших територій

Якщо два тижні тому в нашому регіоні нараховувалося лише двоє пацієнтів із COVID-19, то нині їх – 35. Про це повідомив сьогодні на брифінгу для журналістів у Полтавській обласній державній адміністрації її голова Олег Синєгубов.

– У більшості, де ці випадки є, це контактні пацієнти, які спілкувалися з хворими з інших територій, інших регіонів. У нас лише на 11 територіях не було випадків коронавірусної інфекції, – розповів директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак.

– Через нас іде досить великий транзит. Усі нові виявлені випадки – це все завезено

ззовні. Останні – з Харкова. Раніше були з Російської Федерації. Це все до нас завезли. А ми вже вимушені боротися з наслідками, – сказав керівник облдержадміністрації.

На щастя, боротися, як запевняють в ОДА, наразі є чим. За словами Віктора Лисака, перед закладами, на які покладені функції з прийому та лікування пацієнтів із COVID-19, було поставлене завдання створити запас необхідних засобів індивідуального захисту, медикаментів тощо з розрахунку не на місяць, як рекомендували представники центральної влади, а на три.

– На сьогодні ми можемо говорити, що тримісячний запас сягає понад 70%. Є лікарні, які забезпечені більш ніж на 200%. Цього нині достатньо для організації надання медичної допомоги, – сказав посадовець.

Він також додав, що допомога від бізнесу, приватного сектору, про яку було домовлено раніше, продовжує надходити. Тож справа наразі більше не за медиками, які готові до боротьби з COVID-19, а за самими полтавцями, які почали нехтувати профілактикою інфекції. Про те, що це так, свідчить їхня поведінка на вулицях, у громадських місцях, місцях відпочинку, зауважив Олег Синєгубов. Щоправда, розслабилися люди, на його думку, зарано. Хоча підстав для посилення карантинних заходів на Полтавщині й немає (завантаженість ліжок та інші критерії – нижчі від порогового рівня), а отже, і робити це не планують, та, щоб не допустити значного поширення коронавірусу, влада регіону спільно з представниками правоохоронних органів збирається змінити підходи до роботи з профілактики коронавірусу: акцентуватися не на роз’ясненнях, а на притягненні до адміністративної відповідальності, збільшенні кількості перевірок закладів громадського харчування на дотримання вимог санітарно-епідеміологічної безпеки та ін.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах