12.04.2021 - 12:55

Кому робитимуть щеплення новою вакциною, що скоро прибуде на Полтавщину

Близько 8 тис. доз вакцини CoronoVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech Ltd. можуть надійти для проведення щеплень у Полтавській області вже цього тижня. Про це повідомив під час сьогоднішньої апаратної наради в облдержадміністрації перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін.

Нагадаємо, це вже третя дозволена до застосування в Україні вакцина. За попередніми даними досліджень її ефективність становить 78%, хоча результати випробування препарату в Бразилії показали лише 50,3%. Вона є  інактивованою, тобто діє з використанням убитих часток вірусу, тренуючи таким чином імунітет. Вводять вакцину внутрішньом’язово. Вибудовуючи захист, організм може відреагувати тим, що підвищиться температура, з’явитися озноб, головний біль чи втомлюваність; на місці щеплення можуть бути біль та набряк. Для формування імунітету необхідно отримати дві дози з інтервалом у два тижні.

На сьогодні на Полтавщині вакциновано від коронавірусу близько 18 тис. осіб, повідомив Дмитро Лунін, тобто щеплення вакцинами AstraZeneca (CoviShield), які надійшли до регіону наприкінці лютого, добігає кінця. Але в деяких громадах залишається ще багато невикористаних доз. Мова йде, за словами директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктора Лисака, про Лубенську (400 доз), Горішньоплавнівську (240 доз), Миргородську (230), Гадяцьку (190) громади.

Новою вакциною, що надійде, планується робити щеплення таким категоріям осіб:

  • тим, хто в складі українського миротворчого контингенту відбуватиме в Конго,
  • співробітникам патрульної поліції,
  • працівникам, які забезпечуватимуть проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах