22.02.2021 - 09:38

Полтавці отримають вакцину від коронавірусу в день її прибуття в Україну (доповнено)

Полтавська область потрапила до семи регіонів, де імунобіологічні препарати від COVID-19 отримають відразу після їх прибуття в Україну. Про це повідомили в облдержадміністрації й запевнили, що готові до приймання будь-якої кількості вакцин будь-якого типу.

​​Першу партію в нашій державі очікують 23 лютого о 10-ій годині ранку. Поставка, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, відбуватиметься в рамках програми ініціативи COVAX, згідно з якою Україна отримає 16 млн доз вакцин. Наразі мова йде про продукцію Pfizer, AstraZeneca і Moderna.

Як розповів на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» головний санітарний лікар держави Віктор Ляшко, мобільні бригади, котрі проводитимуть щеплення, уже пройшли відповідне навчання, знають, яка кількість імунобіологічних препаратів їм потрібна.

– Організаційна модель каскадного розгортання потужностей для вакцинації: одна мобільна бригада виконує орієнтовно 80-100 щеплень на добу. Вона робить перші уколи з препаратом визначеному контингенту впродовж 28 днів, а на 29-й повертається до тих, кого вакцинувала в перший день, і виконує повторне щеплення. Таким чином, за 56 днів визначена команда закриває повний цикл імунізації орієнтовно для 5 тис. осіб.  Інші мобільні бригади та кабінети щеплення будуть задіяні при надходженні наступних партій препаратів.

За два місяці роботи одна мобільна бригада використовує 4,5-5 тис. доз вакцини.

Із новими партіями, які будуть завозити в Україну, працюватимуть нові бригади та нові пункти щеплень.

Загалом планується розгорнути 4250 кабінетів для проведення вакцинації по всій країні та задіяти до 600 мобільних бригад.

Також головний санітарний лікар роз’яснив систему оплати для медичних працівників, котрих долучатимуть до кампанії зі щеплення. Так, Національна служба здоров’я України укладатиме договори з визначеними медзакладами, які відповідають вимогам для проведення щеплень від COVID-19, та сплачуватиме за надані послуги. У перший місяць роботи це 8 тис. грн на одну мобільну команду медиків. Далі заклади охорони здоров’я отримуватимуть доплату за фактичну кількість вакцинованих осіб: 25 грн – за першу дозу, 60 – за другу. НСЗУ профінансує  фактично надані послуги відповідно до даних, що вноситимуться до електронної системи охорони здоров’я.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах