20.10.2020 - 17:41

Газова плита дає помаранчеве полум’я – не отруїться чадним газом!

Із настанням холодів та початком опалювального сезону в нашому регіоні частішають випадки отруєння чадним газом. Саме про його наявність свідчить помаранчевий вогонь у конфорці, розповіли в пресслужбі АТ «Полтавагаз».

– Чадний газ (оксид вуглецю СО) утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню, а тому швидко накопичується в приміщенні, де немає достатнього доступу свіжого повітря. Небезпека чадного газу полягає в тому, що він не має ні кольору, ні запаху, а визначити його вміст у приміщенні без спеціальних приладів просто неможливо. Після кількох вдихів повітря, що містить лише 1% (за об’ємом) оксиду вуглецю, людина втрачає свідомість, а через 1-2 хвилини помирає. Це відбувається тому, що внаслідок потрапляння чадного газу в дихальну, а потім у кровоносну системи кров втрачає здатність переносити і доставляти кисень тканинам організму, – ідеться в повідомленні.

Симптоми отруєння чадним газом не завжди очевидні, особливо при його низькій концентрації. У такому випадку людина може мати головний біль, ускладнене дихання, сухий кашель, відчувати втому, запаморочення, нудоту та блювоту як при грипі чи харчовому отруєнні. Можуть виникати проблеми з концентрацією уваги, роздратованість та інші неврологічні зміни. Навіть при нетривалому перебуванні в приміщенні з високим відсотком чадного газу в повітрі можливі погіршення пам’яті, втрата рівноваги, зору та свідомості. А при концентрації СО на рівні 0,5% смертельно небезпечне отруєння настає вже за 20 хвилин.

– При правильному горінні газу полум’я спокійне, блакитного кольору, довжина язичків однакова в усіх отворах пальника. При неповному згоранні полум’я має витягнуту форму і жовто-помаранчевий колір, – пояснюють фахівці підприємства.

Щоб уберегтися від отруєння чадним газом, варто не користуватися газовою плитою для обігріву приміщення; перед увімкненням приладу краще забезпечити доступ повітря в приміщення, відчинивши вікно чи кватирку; не рідше разу на рік, обов’язково перед початком опалювального сезону, слід перевіряти технічний стан вентиляційних каналів домоволодіння, запросивши для цього працівників спеціальної організації; перед початком користування газовими приладами, що мають відведення продуктів згоряння в димоходи, переконатися в наявності тяги в них. У жодному разі не можна робити це за допомогою запаленого сірника. Треба використовувати вузьку смужку тонкого паперу. Якщо вона втягується всередину, тяга є, якщо залишається нерухомою, відсутня, якщо відхиляється від газового приладу в приміщення, тяга зворотна.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах