9.07.2020 - 01:21

Долю Кубку України вирішила серія післяматчевих пенальті

Фінал Кубка України з футболу, що проходив учора ввечері на харківському стадіоні та звів у двобої столичне «Динамо» й полтавську «Ворсклу», розпочався з хвилини мовчання. Так команди вшанували пам’ять легендарного футболіста киян Володимира Трошкіна, який помер 5 липня у віці 72 років.

Далі між «біло-зеленіми» та «біло-синіми» розгорнулася запекла боротьба. Стимул до перемоги мали обидві команди. Полтавці, наприклад, окрім трофею, прагнули виграти пряму путівку до групового раунду Ліги Європи. Крім того, була в них і фінансова мотивація – у разі успіху клуб пообіцяв гравцям 1 млн євро преміальних на команду.

Наставник «Ворскли» виставив на гру оптимальний склад, давши основним гравцям відпочити напередодні цієї зустрічі. Чекав свого виходу на поле на лаві запасних і герой кубкового півфіналу Павло Ісенко.

Підопічні Юрія Максимова повели в рахунку вже на десятій хвилині. Після розіграшу кутового Ібрахім Кане «навісив» у штрафний майданчик «динамівців», Сергій Сидорчук впустив Руслана Степанюка, і тому залишалося просто відправити м’яч у незахищені ворота. У першій половині тайму кияни кілька разів хотіли зрівняти рахунок, та виручив Дмитро Різник. Однак навіть воротар полтавців не зміг нічого вдіяти, коли Беньямін Вербич пробив у дальній кут у штрафному з розвороту й таким чином зрівняв рахунок – 1:1.

Подальші спроби обох команд відправити м’яч у ворота суперника були хоч і активними, але безрезультатними. Тож так унічию футболісти й дійшли до серії пенальті. Павло Ісенко налаштовувався взяти участь у цьому протистоянні та посилено розминався під керівництвом Сергія Долганського, який із «Ворсклою» виграв Кубок України 2009 року. Тоді, правда, серія пенальті не знадобилася – полтавці обіграли «Шахтар» завдяки єдиному голу Василя Сачка. Але цього разу визначити володаря трофею без «лотереї» не вдалося. Однак Юрій Максимов не замінив воротаря, і це рішення виявилося помилковим. «Біло-зелені» та «біло-сині» реалізували ідеально по сім ударів поспіль. Потім обидва голкіпери впоралися з «пострілами» суперників. Слідом Володимир Баєнко пробив вище воріт. А от Артем Шабанов записав на рахунок своєї команди ще один гол і тим самим подарував їй перемогу, 12-ту в Кубку України за всю історію «Динамо».