Увечері на Івановій горі в обласному центрі відбулося святкування Міжнародного дня вишиванки. Цього року його відзначали вже вп’ятнадцяте. Міським Будинком культури спільно з Департаментом культури, молоді та сім ї Полтавського міськвиконкому було підготовлено культурно-етнографічний проєкт «Вишиванка – краса й оберіг народу». Захід проводили з дотриманням вимог щодо карантинних обмежень, за чим слідкувала поліція.
Вхід до місця проведення святкування організатори прикрасили тематичною фотовиставкою з авторських світлин від майстерні «Треті півні». Поряд була влаштована експозиція з «вишиванок із історією». Відповідний конкурс попередньо провів МБК, і його «учасників» – вишиті сорочки з цікавими історіями – могли побачити всі, хто відвідав захід цього вечора. Самі історії, до речі, теж можна було дізнатися – просто перейти за посиланням із QR-кодів, розміщених тут же. Окрім того, на Івановій горі можна було побачити роботи знаменитих майстрів решетилівської вишивки – родини Пілюгіних, поспілкуватися з останніми. Поруч працювали тематичні фотозони.
Але найбільшу цікавість відвідувачів викликали не вони, а етнопортал «Пам’ять роду». Ця жива інсталяція дала змогу полтавцям та гостям міста побачити шлях вишиванки від покоління до покоління: як бабуся навчала онуку готувати тканину для сорочки та накладати вишивку, як прикрашала дівчину вишита власними руками сорочка, як, вийшовши заміж та народивши своїх дітей, українка готувала вишиванки вже для них, скільки жінкою за весь свій вік було створено сорочок, рушників та інших вишитих речей, і знову як власний досвід уже вона як бабуся передавала своїм онукам…
А о пів на восьму вечора біля Білої альтанки розпочався етноконцерт, під час якого звучала українська традиційна музика, відбувся показ вишиванок – як старовинних, так і сучасних, авторських. Останні, до речі, демонстрували самі власниці вбрання, створеного однією з полтавських дизайнерок. Пролунали для полтавців і привітання зі святом від жителів інших країн, тим самим підтвердивши, що свято дійсно є міжнародним.
Віолета Скрипнікова