У полтавських групах, створених у мобільних додатках, уже неодноразово лунали прохання до потенційних донорів здати кров тієї чи тієї групи для хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні. Із запасами цієї життєдайної рідини в регіоні наразі є певні проблеми.
Як повідомили в пресцентрі Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, у першому кварталі 2020 року заготівля донорської крові обласними станціями переливання зменшилася порівняно з таким же періодом 2019-го на 390 літрів. Причина цього – запровадження карантинних заходів. У березні були відмінені масові виїзди на забір крові по області. Крім того, значно зменшився потік донорів на станціях та у відділеннях переливання крові на Полтавщині через те, що люди не можуть вільно дістатися до цих закладів через транспортні обмеження.
Водночас кількість хворих, які потребують переливання компонентів донорської крові, під час карантину не зменшилася. Тільки за один день у відділення закладів охорони здоров’я Полтави та регіону видається на переливання понад 10-15 літрів еритроцитів, 8-10 літрів свіжозамороженої плазми, 10-15 доз концентрату тромбоцитів. Для заготівлі такої кількості компонентів потрібно щонайменше 50-60 донорів на день.
Тож медики запрошують усіх, хто може здати кров, зробити це. Під час прийому донорів у період карантину фахівці закладів служби крові дотримуються всіх норм санітарно-епідеміологічного режиму. Потік громадян регулюється, дотримується безпечна дистанція між людьми, проводиться термометрія кожному, хто бажає здати кров. Донорів забезпечують захисними одноразовими масками, використовуються тільки одноразові медичні вироби для взяття крові й аналізів.
Працюють станції та відділення переливання крові в період карантину у звичному режимі, із 8.00 до 14.00. Їхні адреси:
- КП «Полтавська обласна станція переливання крові ПОР» – м. Полтава, вул. Шевченка, 23, тел. 095-452-13-57;
- КП «Кременчуцька ОСПК ПОР» – м. Кременчук, вул. І. Мазепи, 8, тел., 097-526-45-34;
- КП «Лубенська ОСПК ПОР» – м. Лубни, вул. Лісна, 23, тел. 05361-62244;
- Гадяцька ЦРЛ – м. Гадяч, вул. Лохвицька, 1;
- Миргородська ЦРЛ – м. Миргород, вул. Гоголя, 172;
- Новосанжарська ЦРЛ – смт Нові Санжари, вул. Шевченка, 51;
- Чутівська ЦРЛ – смт Чутове, вул. Полтавский Шлях, 23;
- Шишацька ЦРЛ – смт Шишаки, вул. Легейди, 50;
- КНП «Лікарня інтенсивного лікування» – с. Горішні Плавні, вул. Миру, 10;
- Глобинська ЦРЛ – м. Глобине, Лікарняний тупик, 1;
- Зінківська ЦРЛ – м. Зіньків, вул. Івана Петровського, 21;
- Карлівська ЦРЛ – м. Карлівка, вул. Радевича, 2;
- Козельщинська ЦРЛ – смт Козельщина, вул. Монастирська, 20;
- Лохвицька ЦРЛ – м. Лохвиця, вул. Незалежності, 4;
- Оржицька ЦРЛ – смт Оржиця, вул. Центральна, 3-Б;
- Пирятинська ЦРЛ – м. Пирятин, вулиця Аврущенка, 2;
- Хорольська ЦРЛ – м. Хорол, вул. Михайла Полонського, 11/1.
Нагадаємо, три місяці тому ми писали, що працівники Територіального управління Служби судової охорони в Полтавській області підтримали естафету, почату колегами з управлінь у інших регіонах, і здали кров для хворих, потреби яких забезпечує регіональна станція переливання.
Альона Зимня