26.02.2020 - 18:31

Результати тестів: серед людей, що перебувають у обсервації в Нових Санжарах, інфікованих немає

Сьогодні, на сьомий день обсервації в медичному центрі «Нові Санжари» евакуйованих із Китаю громадян, стали відомі результати аналізів на коронавірус для 48 осіб. Про них повідомив радник прем’єр-міністра України Антон Турупалов: «Результати виявилися негативними, тобто ми вже знаємо, що в 48 людей, які перебувають тут, немає коронавірусу». Що покажуть тести інших, буде ясно 27 лютого. А наступного дня візьмуть аналізи в персоналу, котрий працює в закладі.

Нагадаємо, 22 лютого медпрацівники провели тестування 89 українських та іноземних громадян, доставлених із Уханя.

Як сказала міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька, у разі виявлення коронавірусу, хворих будуть відправляти в Полтавську інфекційну лікарню. Там уже створені спеціальні бокси й зроблено все необхідне для лікування хворих. У каретах «Швидкої» є спеціальні епідемічні укладки, які дають можливість госпіталізувати осіб, котрі перебувають нині в ізоляції. Вона триватиме ще тиждень, і підстав для подовження терміну наразі немає.

– Евакуйовані громадяни, які перебувають в обсервації, мають гарний настрій і жодних симптомів гострого респіраторного захворювання, – сказав заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Останнього, до речі, призначили головним санітарним лікарем України. Оголосив про це на брифінгу прем’єр-міністр Олексій Гончарук. Пропозицію щодо відновлення санітарно-епідеміологічної служби вніс на розгляд уряду секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов. Нагадаємо, ліквідувати її було вирішено 2017 року, оскільки подальше функціонування вважалося недоцільним.

За словами Віктора Ляшка, відновлення роботи служби дозволить встановлювати карантин на території нашої держави в разі завезення особливо небезпечних інфекцій, запроваджувати обмежувальні протиепідемічні заходи, але на сьогодні своїм основним завданням він вбачає вжити максимум заходів для того, щоб не допустити завезення вірусу на територію країни.

– Наразі в Україні не зареєстровано жодного випадку коронавірусної інфекції. Сьогодні з восьмої ранку на всіх пунктах перетину державного кордону з Європейським Союзом працюють епідеміологи, у семи найбільших пунктах стоять «Швидкі», ми розпочали температурний скринінг. Після нього людей, у яких буде підозра на коронавірус, одразу доставлятимуть у інфекційні лікарні, де проводитимуть додаткові дослідження та прийматимуться певні рішення. У МОЗ затверджений новий стандарт надання медичної допомоги при коронавірусній інфекції, запроваджені нові алгоритми температурного скринінгу, вони відрізняються від тих, що діяли на прямих рейсах із Китайською Народною Республікою, – сказав головний санітарний лікар України.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах