11.05.2023 - 22:41

Жителі Полтавщини можуть претендувати на гранти на розвиток своїх господарств

Місцеві мешканці та внутрішньо переміщені особи, які проживають у Полтавській області, можуть подати заявку на отримання грантів до 1500 доларів на розвиток своїх господарств. Про це стало відомо під час зустрічі заступника начальника облвійськадміністрації Олексія Бруслика з представниками міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps, на якій презентували Програму підтримки економічної стійкості України, що допоможе дрібним фермерам відновити, розширити або започаткувати нову присадибну чи фермерську діяльність. Ця програма впроваджуватиметься в Сумській, Чернігівській та Полтавській областях, повідомили в Департаменті агропромислового розвитку.

Отримати фінансову допомогу можуть дрібні фермери та домогосподарства¹, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, а також місцеві дрібні фермери², чия діяльність значно постраждала внаслідок війни (за винятком районів, де відбуваються активні бойові дії, а також районів із обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення такої діяльності).

¹ До категорії дрібного фермерства входять особисті селянські господарства, самозайняті особи, фізичні особи-підприємці, які працюють на відносно невеликих земельних ділянках (до 2 га) та мають невеликий обсяг товарообігу.

² Особи, зареєстровані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, перелік яких затверджено Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України наказом від 22 грудня 2022 року №309, та проживають на території, яка контролюється урядом України.

Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі згідно з такими критеріями:

– чітка аргументація необхідності надання фінансової допомоги;

– відповідність бізнес-ідеї умовам та цілям програми підтримки;

– життєздатність та реалістичність бізнес-ідеї;

– спроможність учасника програми реалізувати запропоновану бізнес-ідею;

– розуміння шляхів реалізації фермерської продукції;

– досвід ведення прибуткової фермерської діяльності;

– наявність соціальної або фінансової вразливості.

Середній розмір фінансової допомоги – 1500 доларів США в гривневому еквіваленті за актуальним курсом Національного банку України. Сума підтримки залежить від типу фермерської діяльності та фінансових потреб конкретного учасника програми.

Більше інформації про критерії програми для заявників можна знайти тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах