16.06.2020 - 12:43

У Японії презентували фільм, до якого ввійшов сюжет, відзнятий на Полтавщині

У Країні сонця, що сходить, представили увазі глядачів науковий фільм «Залізна путь» («The Iron Road») японської мовної корпорації NHK WORLD-JAPAN, один із сюжетів якого присвячений Більському городищу – грандіозному поселенню лісостепової Скіфії.

– Дослідники виявили торгове сполучення, яке старше за Шовкову дорогу, – Залізний шлях, що з’єднував Західну Азію та Японію. Фільм демонструє археологічні пам’ятки та вишукані артефакти раннього залізного віку, підкреслюючи роль заліза у формуванні історії. Цей дивовижний метал перетворювали у вражаючу й смертоносну зброю війни, проте водночас його використання сприяло миру та торгівлі, вдосконалюючи способи подорожей та вирощування їжі, – йдеться в повідомлення на сторінці історико-культурного заповідника «Більськ» у соціальній мережі «Фейсбук».

Зйомки Більського городища відбувалися, нагадаємо, у липні 2019 року. Тоді Полтавщину відвідав відомий японський науковець та археолог, директор Дослідницького центру культури заліза Східної Азії Ясуюкі Муракамі, за участі якого проводили роботу над фільмом, який планували показати під час відкриття Олімпіади в Токіо.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах