16.06.2020 - 18:34

У регіоні запроваджуватимуть систему екстреної допомоги за єдиним телефонним номером

На Полтавщині працюють над запуском загальної по області системи екстреної допомоги за єдиним номером телефону. У зв’язку з цим на пленарному засіданні 33-ої сесії обласної ради сьомого скликання депутати підтримали внесення змін до регіональної Програми захисту населення й територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2017-2020 роки. Відповідно до неї тепер на виготовлення проєктно-кошторисної документації, будівництво та забезпечення функціонування зазначеної системи з обласного бюджету виділять 350 тис. грн.

– Полтавщина реалізовувала й продовжує втілювати пілотні проєкти в різних сферах: медичній, соціальній, професійно-технічній освіті тощо. Область довела, що може впроваджувати їх якісно й ефективно. Ми готові на території регіону втілити ще одну ініціативу – створити систему екстреної допомоги за єдиним телефонним номером. Вона необхідна для поліпшення оперативного реагування служб і корисна для жителів області, – зазначив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Служба має стати єдиним центром екстреного реагування, координуватиме дії поліції, рятувальних служб, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги. На Полтавщині її створення починатимуть із модернізації служби «101».

– Будувати нових приміщень не потрібно, необхідно поліпшити технічне забезпечення. 34 підрозділи, підпорядковані обласному управлінню Державної служби з надзвичайних ситуацій, забезпечені якісним інтернетом, але зв’язок у них аналоговий. Тобто на місцях це звичайний телефон, поряд із ним сидить працівник, який виконує обов’язки диспетчера. На аналоговому зв’язку втрачаються хвилини, які багато значать у оперативному реагуванні. А це – життя людей. Водночас складно координувати людей і техніку, які виїжджають на місця, – розповів заступник голови ОДА Євген Греков.

Він також зауважив, що поліція, екстрена медична допомога вже працюють на цифровій основі. Тож після технологічного вдосконалення рятувальної служби буде легше з’єднати всі однією програмою. Автоматизоване робоче місце оператора створять у кожному підрозділі. Будуть цифрові автоматичні телефонні станції для обробки сигналів.

– Завдяки єдиній системі поліпшиться координація роботи всіх служб, а людям не потрібно буде звертатися до кожної з них окремо. Людина телефонуватиме на один номер і розповідатиме, що відбувається. Оператор вноситиме інформацію до системи й відповідно до ситуації спрямовуватиме на місце події екіпаж «швидкої», поліції, рятувальників чи кілька служб відразу. Оператор має чітко розуміти логістику, де розташований найближчий підрозділ, необхідний для залучення. У служб буде спільний чат, у якому вони зможуть оперативно аналізувати ситуацію й координувати діяльність. Крім того, для роботи використовуватимуть захищені планшети, на них надходитиме інформація про об’єкт, подію. Рятувальники матимуть нагрудні камери. Таким чином, із центру супроводу надзвичайної ситуації можна буде бачити, що саме відбувається на даний момент. Буде двосторонній зв’язок, аби за потреби вносити корективи в дії пожежників, поліцейських, медиків. Авто обладнають GPS-трекерами, – сказав посадовець.

Нагадаємо, згідно з Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом до 2021 року в нашій державі має запрацювати чергово-диспетчерська система екстреної допомоги населенню за єдиним безплатним телефонним номером 112. В Україні діє закон «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112». Така система функціонує в країнах-членах Європейського Союзу. Подібна служба порятунку – 911 – є у США.

За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах