1.08.2023 - 16:05

У Полтаві відкрили мурал, створений коштом містян

Сьогодні біля Полтавського державного аграрного університету відкрили новий стінопис. Він присвячений постійній боротьбі українського народу проти московської експансії й отримав назву “Дума про волю”.

Над ескізом муралу працювали Артур Ароян і Дмитро Білокінь. Останній, до речі, і зобразив його на стіні. У своїй роботі митці звернулися до знакових архетипних форм, збирали її фактично по крупицях, щоб показати плин української культури та її здатність перемогти ворога.

Новий стінопис має площу 110 кв. м. Кошти на його створення – 115 тис. грн – зібрали завдяки небайдужим полтавцям. Загалом пожертви зробили понад 200 людей. Найменший внесок становив 5 грн, найбільший — 40 тис. грн. Також організатори використали власні ресурси.

Робота нині красується на тому місці, де вже був інший мистецький витвір Дмитра Білоконя. Через вплив природнього середовища той мурал посипався, відновленню не підлягав. Тому стіну вкрили новим тинькуванням, на яке й нанесли зображення, а також замінили дашок та освітлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах