27.06.2024 - 17:50

Полтавській лікарі провели унікальну операцію

Днями лікарі ортопедо-травматологічного відділення Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського зробили унікальну, надзвичайно складну  відновно-реконструктивну операцію пацієнтові-захиснику України, уперше одночасно застосувавши передові методики індивідуального 3D-моделювання, 3D-друку та алоостеопластики. Це новий рівень реконструктивної кісткової пластики й остеосинтезу, зазначили на Фейсбук-сторінцізакладу. 

Під індивідуальні параметри пацієнта була виготовлена пластина для остеосинтезу, а пошкоджені фрагменти, що не підлягали відновленню, – замінені штучним матеріалом.

Надскладне реконструктивне оперативне втручання з відновлення ушкоджених кісток із застосуванням біологічної аугментації PRF виконала команда відділення головної лікарні Полтавщини у співпраці з ортопедо-травматологічним відділенням Інституту патології хребта та суглобів ім. професора М. І. Ситенка НАМН України та лабораторією біомедичної інженерії LLC “Osteonica”. 

Пацієнт, якому вже за 50, отримав вогнепальне поранення передпліччя, багатоуламковий перелом обох його кісток і дефект променевої кістки до 10 см.

Щоб підготувати його до операції, знадобилося близько восьми місяців. Лікування відбувалося поетапно, треба було дочекатись повного загоєння ран. 

– У нашій лікарні провели КТ-обстеження й передали дані, на основі яких партнери підібрали індивідуальний анатомо-функціональний алоостеотрансплантат променевої кістки, а також змоделювали й виготовили індивідуальну друковану 3D-модель ушкодженого сегмента та індивідуальну 3D-радіальну пластину для таргетованого остеосинтезу, – розповів завідувач ортопедо-травматологічного відділення Олександр Бубир.

Операція тривала близько двох годин.

Наступним етапом відновлення пацієнта стане індивідуальний курс реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах