10.04.2023 - 22:57

У Полтаві презентували виконані в різних техніках писанки

В обласному центрі відкрилася великодня виставка писанок викладачів і студентів Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського. Експозицію під назвою «Світло української писанки» презентували в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка.

Значний пласт цієї збірки – вироби Ірини Середи. Саме її батько, заслужений майстер народної творчості України Григорій Кисіль започаткував виставку 1996 року.

Свої роботи майстриня виконувала на страусячих яйцях у техніці аплікації соломкою за мотивами української вишивки. Надихнуло її на створення колекції останнє видання батька «Українська вишивка. Візерунки». Мотиви орнаментів узяла з альбому 2016 року.

– Раніше захоплювалася вишивкою, робила ікони та портрети. Останніми роками надихає аплікація соломкою, – розповіла Ірина Середа. – Якщо поглянути на писанку, то там є геометричні візерунки, які перегукуються з вишивкою на рушниках, сорочках. Працюю в мозаїчній техніці. Сам орнамент складається з квадратиків або смужечок, але він гармонійно кладеться на поверхню яйця.

Також на виставці представлені писанки Полтавщини, виконані у восковій техніці розпису, писанки-бісирки, травлянки, шкрябанки, мальованки, виконані різними фарбами та кольоровим воском.

 

 

Експозиція буде доступна для огляду до 23 квітня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах