27.07.2021 - 20:49

У Полтаві показали сучасні технології приготування їжі для школярів

Сьогодні в Полтавській спеціалізованій школі-інтернаті спортивного профілю відбулася демонстрація сучасного технологічного процесу з дегустацією типового шкільного меню. Освітяни з усієї області, працівники їдалень мали змогу долучитися до Всеукраїнського просвітницького проєкту «Новітні стандарти громадського харчування».

Один із співзасновників громадської організації «Національна асоціація громадського харчування» Орест Степаняк показав, як за короткий проміжок часу можна приготувати багато страв із нового шкільного меню, повідомили в Полтавській облдержадміністрації.

– Ми встановили аналог шкільного харчоблоку, перелік обладнання підібрали відповідно до потреб сучасних технологічних стандартів та орієнтуючись на передовий європейський досвід. Хочемо допомогти країні, громадам, освітянам перейти на ці сучасні стандарти. Розмов про реформу харчування багато, але кожен по-своєму її трактує. Наше завдання – направити всіх в одне русло, щоб в українських школах їжа була смачною, безпечною, щоб учні охоче бігли до їдальні, а не в супермаркет, – розповів Орест Степаняк.

Те, що діти відмовляються їсти в школі, – дуже велика проблема, вважають в асоціації. Як результат у 13,5% учнів діагностовано ожиріння, адже основний конкурент шкільної їдальні – розташований неподалік магазин чи кіоск.

На презентації було показано, як завдяки сучасним технологіям можна швидко їжу приготувати (за урок) та видати (за перерву). У результаті вона не обвітриться, залишиться свіжою. Готується така продукція лише зі свіжих інгредієнтів. Експерти показали, як завдяки сучасній техніці можна спростити роботу кухаря. Паралельно з демонстрацією процесу вони розказали про економічні переваги нових технологій на досвіді українських шкіл, які вже пройшли шлях змін, а також про те, як полегшити контроль безпекових норм НАССР у освітніх закладах тощо.

У презентації не було жодних згадок про фірми-виробники обладнання чи торгові марки, щоб продемонструвати незаангажованість у виборі й сконцентруватися лише на технологічності процесів і безпечності приготування страв.

Кухарі Національної асоціації громадського харчування встигли приготувати за час спілкування борщ, плов, гречку, курячі нагетси та котлети, венігрет, салат, овочі на пару, вареники, запіканку… Присутні могли продегустувати ці страви й отримати від представників асоціації відповіді на свої запитання.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах