27.07.2021 - 21:00

Із 15 серпня полтавцям забороняють ловити раків

За кілька днів, із 1 серпня, в Україні буде заборонено ловити раків. Як повідомило Державне агентство з меліорації та рибного господарства на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства, період початку та закінчення такої заборони відрізнятиметься по областях. Він залежатиме від погодних умов. На Полтавщині, зокрема, цей термін визначений із 15 серпня по 30 вересня.

Ловити членистоногих у такий час – це грубе порушення природоохоронного законодавства (ч. 4 ст. 85 Кодексу про адмінправопорушення). У разі його фіксації доведеться сплатити збитки – 25,5 грн за одного рака, а також штраф – до 680 грн.

Основна мета заборони – захистити членистоногих, коли ті найбільш вразливі – у період другої линьки. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте формування та зміцнення нового панцира може затягтися до півтора місяця.

– Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі. Тому звертаємося до громадян із проханням бути відповідальними та не нехтувати цією забороною, адже від того, як пройде процес линьки, залежить популяція раків у водоймах України, – ідеться в повідомленні агентства.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах