11.07.2023 - 19:32

У Полтаві нагородили переможців і призерів Європейських ігор, чемпіонатів світу та Європи

До Полтавської області повернулися спортсмени, які брали участь у ІІІ Європейських іграх, чемпіонаті світу з класичного пауерліфтингу, чемпіонаті Європи з вільної боротьби. Чимало з них привезли з собою здобуті в нелегкій боротьбі медалі.

Так, на ІІІ Європейських іграх у Кракові (Польща) шість із 12-ти спортсменів нашої області завоювали вісім нагород. Завдяки цьому потужному внеску Україна опинилася на третій сходинці медального заліку змагань. П’ять нагород до цієї скарбнички внесли веслувальники: Людмила Лузан – два золота й срібло, Олег Кухарик та Ігор Трунов – золото та срібло. У складі команди з пляжного футболу отримала срібло Таїсія Бабенко. А титули чемпіонів в таїландському боксі та боксі завоювали відповідно Олег Приймачов й Олександр Хижняк. Останній, до речі, завдяки цим змаганням здобув першу ліцензію України з боксу на Олімпійські ігри, що відбудуться 2024 року в Парижі.

На чемпіонаті світу з класичного пауерліфтингу, що проходив у Сент-Джуліані (Мальта), одразу два світові рекорди (у присіданні та триборстві) установив Анатолій Новописьменний. Він здобув перемогу у ваговій категорії до 105 кг і став уже триразовим чемпіоном світу.
А на чемпіонаті Європи з вільної боротьби в Сантьяго-де-Компостелі (Іспанія) відзначився Іван Примаченко. Наш борець переміг у ваговій категорії до 97 кг і виконав вимоги на звання майстра спорту України міжнародного класу.
Переможців і призерів цих змагань, а також їхніх тренерів сьогодні привітали голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та начальник облвійськадміністрації Дмитро Лунін. Керівники регіону подякували спортсменам і їхнім тренерам за титанічні зусилля, розвиток спорту на Полтавщині та вручили квіти й сертифікати на отримання грошової винагороди. Її розмір для спортсменів сягав від 17,5 тис. грн до 41,5 тис. грн.