10.07.2023 - 18:58

На Полтавщині лисиці стали частіше з’являтися в населених пунктах

У сусідніх із Полтавською областях залишається напруженою епізоотична ситуація щодо сказу тварин. Так, у Кіровоградській за перший квартал 2023 року було виявлено 17 хворих звірів, у Дніпропетровській – 12, у Київській – 10, у Черкаській – 7. На Полтавщині поки що зафіксовано два випадки: в обласному центрі та Білицькій громаді.

Але в області останнім часом громадяни почали частіше звертатися щодо появи лисиць у населених пунктах, наближення їх до домогосподарств. Ідеться, зокрема, про Диканську, Опішнянську, Оржицьку, Миргородську та Полтавську громади, розповів на апаратній нараді в.о. заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в регіоні Юрій Першін. Він зауважив, що через перевищення в декілька разів щільності лисиці червоної в більшості мисливських угідь виник кормовий дефіцит. Унаслідок цього тварини почали норитися неподалік від населених пунктів, у залишених будівлях.

З огляду на все це по області рекомендували створити місцеві надзвичайні протиепізоотичні комісії (наразі вони діють лише у 18 громадах), які мають запобігати поширенню сказу на своїх територіях, і пункти тимчасової перетримки тварин (вони є тільки в Горішніх Плавнях, Кременчуку та Полтаві).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах