20.02.2020 - 16:53

Новосанжарська селищна рада звернулася до Зеленського та Скалецької, а в обласній раді хочуть послухати керівництво МОЗ

Сьогодні на позачерговій 30-ій сесії Новосанжарської селищної ради сьомого скликання було прийняте звернення депутатів до президента України Володимира Зеленського, міністерки охорони здоров’я Зоряни Скалецької, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та народного депутата України Костянтина Касая з приводу розміщення українців, евакуйованих із китайської провінції Хубей – епіцентру розповсюдження корона вірусу, на двотижневу обсервацію в медичному центрі «Нові Санжари» Національної гвардії України.

У ньому, зокрема, сказано таке:

– Ми, депутати селищної ради, розуміємо, що повинна бути створена база для хворих на коронавірус чи тих, хто контактував із такими людьми, база, яка відповідає нормам протиепідемічного режиму на рівні держави. Така база в нашому районі відсутня. У Нових Санжарах лікарня не забезпечена необхідним обладнаннями та препаратами й не готова для надання повноцінної медичної допомоги для лікування хворих на коронавірус. Ми, депутати селищної ради, не можемо допустити ситуації, яка ставить під загрозу здоров’я й життя населення селища та вимагаємо від вищих посадових осіб держави вжити невідкладних заходів щодо недопустимості розміщення на території Новосанжарської селищної ради, зокрема у медичному центрі «Нові Санжари» Національної гвардії України, людей, евакуйованих із Китаю.

Враховуючи думку громади селища, ми, депутати Новосанжарської селищної ради, з метою недопущення проникнення та поширення інфекції коронавірусу COVID-19 на території селища Нові Санжари з огляду на відсутність спеціалізованого закладу охорони здоров’я, призначеного для тимчасової ізоляції потенційно інфікованих осіб (карантину), категорично проти розміщення евакуйованих громадян України та іноземців із міста Ухань (провінція Хубей, Китай) у непристосованому закладі – медичному центрі «Нові Санжари» Національної гвардії України, що розташований у житловому масиві селища, у якому немає жодної умови для перебування карантинного типу, адже немає ні ізоляторів, ні боксів, ні належної вентиляційної системи, щоб була проведена ізоляція. Каналізаційна система під’єднана до централізованої каналізаційної системи селища, яка витікає на відкриті поля фільтрації в селі Зачепилівка.

Скликають позачергову сесію щодо ситуації в Нових Санжарах і в Полтавській обласній раді. Про відповідне рішення повідомив її очільник Олександр Біленький на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук». Засідання призначене на 10-ту годину ранку 21 лютого.

– Очікуємо керівництво МОЗу та інші компетентні служби, керівників та депутатів громади. Потрібно унеможливити будь-які прояви дестабілізації ситуації в області та поінформувати людей, – ідеться в пості.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах