15.02.2021 - 14:40

Розпочалося навчання для полтавських бригад із вакцинації

Сьогодні в Києві стартувало навчання для 20 членів полтавських мобільних бригад із щеплення від COVID-19. Воно триватиме до 2 березня. Завтра онлайн-навчання розпочнеться ще для чотирьох бригад, кожна з яких складається з чотирьох медиків і водія.

Як повідомили в КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я», у нашому регіоні вакцинування від коронавірусної хвороби відбуватимуться так же, як і по всій Україні. Щеплення проходитимуть у п’ять етапів.

Початковий розпочнеться з «першої хвилі». У цей час використовуватимуть продукцію виробництва Pfizer/BioNTech, отриману через глобальну ініціативу COVAX. Зважаючи на те, що постачання вакцин для «першої хвилі» буде обмеженим (очікувана кількість – 117 000 доз для 58 500 людей), спочатку щеплення отримають медичні працівники, які надають допомогу хворим на COVID-19. Вакцинація «першої хвилі» здійснюватиметься мобільними бригадами, які виїжджатимуть до робочих колективів медиків.

Хто буде вакцинований під час першого етапу?

  • Усі працівники мобільних бригад із вакцинації.
  • Усі медичні працівники (лікарі, середній та молодший медичний персонал), які працюють у закладах охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19.
  • Усі працівники лабораторій, які проводять дослідження на коронавірусну інфекцію.
  • Усі працівники екстреної медичної допомоги, разом із водіями.
  • Люди, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо) та працівники цих закладів.
  • Військовослужбовці, які беруть участь в Операції об’єднаних сил на сході України.

Два способи організації процесу вакцинації від COVID-19

Перший спосіб – за допомогою мобільних бригад із імунізації. Останні виїжджатимуть до колективів медиків, працівників соціальної сфери, освітян, військовослужбовців та ін., а також туди, де доступ до закладів охорони здоров’я ускладнений або неможливий. Для впровадження основних етапів вакцинації буде залучено до 600 таких бригад.

Другий спосіб – вакцинація на базі пунктів щеплень. Медичні працівники проводять вакцинацію всіх людей, яких направлено до них відповідно до етапу проведення імунізації за попереднім записом.

Щеплення від COVID-19 у закладах охорони здоров’я буде організовано так, щоб не порушувати рутинної вакцинації.

У Полтавській області на першому-другому етапах будуть задіяні 11 мобільних бригад із імунізації. Далі їх кількість збільшиться до 36-ти.

На території регіону організовано 53 пункти щеплення. Вони розташовані переважно на базах Центрів первинної медико-санітарної допомоги, а також приватних медичних закладів.

Альона Зимня

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах