15.02.2021 - 13:00

Вшанування «афганців» у Полтаві: грамоти, премії та знову квартира

Сьогодні вранці в обласному центрі біля пам’ятника «Синам Полтавщини, загиблим у Афганістані (1979-1989)» у парку воїнів-інтернаціоналістів відбувся захід із нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-ї річниці виведення радянських військ із Республіки Афганістан.

У ньому взяли участь представники міської влади, ветерани війни в Афганістані, члени родин загиблих, нинішні військовослужбовці, їхня юна зміна, представники громадських організацій, засобів масової інформації, пересічні громадяни.

Із вітальним словом до присутніх звернулися Полтавський міський голова Олександр Мамай, голова міської Спілки ветеранів війни в Афганістані Олександр Романенко, очільник Полтавського об’єднаного міського військового комісаріату Олександр Турченко, голова Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України при Полтавській обласній державній адміністрації Іван Петренко.

– Шановні учасники бойових дій! Ви, як ніхто, знаєте справжню ціну війни й ціну миру, як ніхто, умієте дорожити сьогоднішнім днем. Навіть через три десятиліття ви допомагаєте один одному й, найголовніше, підтримуєте сім’ї загиблих. Усі ці роки ви не залишаєтесь осторонь, стали активними учасниками національно-патріотичного виховання покоління, яке підростає. Надзвичайно боляче, що багатьом із вас довелося взяти в руки зброю й нині. Ви одними з перших пішли захищати мир і територіальну цілісність уже своєї рідної землі. Як міський голова я підтримував і надалі буду підтримувати наших воїнів і родини померлих учасників бойових дій на території інших держав. Тільки в рамках міської Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення «Турбота» на 2021 рік уже традиційно передбачено одноразову матеріальну допомогу особам із інвалідністю, учасникам бойових дій на території інших держав на загальну суму понад 400 тис. грн, одноразову матеріальну допомогу членам сімей померлих учасників бойових дій на території інших держав на загальну суму понад 100 тис. грн, – сказав Олександр Мамай.

Цього дня за значний особистий внесок у вирішення соціальних питань ветеранів Афганістану, плідну співпрацю з органами місцевого самоврядування та активну громадянську позицію чимало воїнів було відзначено почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради (декого – із врученням нагрудного знаку), подяками міського голови та грошовою винагородою від Олександра Мамая в розмірі 500 грн.

За сумлінну службу, мужність і патріотизм, відданість територіальній громаді міста колишніх бійців нагородили грамотами Полтавського об’єднаного міського військового комісаріату.

Кульмінацією ж заходу стало вручення міським головою сертифікату на квартиру. Торік, нагадаємо, Олександр Мамай, вітаючи «афганців», вибачився перед ними, що поздоровлення – «без квартир». Але тепер традицію відновлено. Цього року документ на отримання однокімнатного житла в Полтаві вручили учасникові бойових дій в Республіці Афганістан, інваліду війни Володимирові Терещенку.

Після вшанування живих воїнів-інтернаціоналістів присутні віддали шану загиблим (померлим) полтавцям, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав.

 

 

 

 

 

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах