18.01.2021 - 17:29

Розпочалася реєстрація педагогів Полтавщини на сертифікацію – 2021

Від сьогодні учителі початкових класів як Полтавської області, так і всієї України, можуть зареєструватися на сертифікацію 2021 року. Вона триватиме до 27 січня, повідомила Osvita.ua. Це основний етап, у межах граничної кількості для кожного регіону (для Полтавщини – 70 осіб). Додатковий же, у межах граничної кількості вчителів початкових класів, призначений на 28-31 січня. Достроково реєстрацію для проходження сертифікації припинять, якщо будуть сформовані бланки реєстраційних карток-заяв від 2000 осіб.

Участь у сертифікації братимуть учителі, які мають стаж педагогічної роботи не менше двох років. Для реєстрацію вони повинні створити й заповнити картки-заяви, бланк яких формуються з використанням спеціального сервісу на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в рубриці «Сертифікація педагогічних працівників». Після цього треба підготувати комплект реєстраційних документів і надіслати його до відповідного регіонального центру рекомендованим поштовим відправленням. Сюди, окрім картки-заяви, мають увійти;

  • копія паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності іншого документа, що посвідчує особу вчителя;
  • довідка з закладу освіти;
  • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків, або картки фізичної особи – платника податків, або сторінки паспорта, де є дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків, чи сторінки паспорта, на якій є позначення щодо права здійснювати платежі за серією та номером паспорта.

На копіях документів повинно бути написано «Згідно з оригіналом» (без лапок), проставлений підпис, зазначені ініціали та прізвище, дата засвідчення копії.

Для довідки. Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних якостей учителів. Її мета – виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання та новими освітніми технологіями. Передбачається, що з розвитком реформи Нової української школи сертифікація замінить атестацію вчителів. Поки що ж вони беруть участь у ній добровільно й можуть відмовитися від участі на будь-якому етапі. Так, 2020 року був зареєстрований 1591 учасник серед педагогів, що навчають учнів початкових класів. Незалежне тестування (1-й етап) пройшли 1045 осіб, експертне оцінювання педагогічної майстерності (2-й етап) – 1040, вивчення практичного досвіду роботи (3-й етап) – 902.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві освіти й науки повідомили, що успішне проходження сертифікації дозволить учителям отримати надбавку до зарплати в розмірі 20%. Також воно може бути зараховане чергова (позачергова) атестація. Щоправда, отримати такий сертифікат зможе обмежена кількість осіб.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах