Сьогодні голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов зі своїми заступниками Дмитром Луніним, Катериною Рижеченко та Євгеном Грековим узяли участь у Всеукраїнській акції-марафоні «Перемога в нас у крові», що була започаткована Міністерством молоді та спорту й Товариством Червоного Хреста України. Також до ініціативи долучилися заслужений майстер спорту України, чемпіон світу з таїландського боксу Олег Приймачов, майстер спорту України з боксу Олександр Погребняк, працівники обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», управління Державної служби якості освіти в Полтавській області, учасники АТО, держслужбовці та молодь.
– Донорська кров потрібна під час операцій, потерпілим у катастрофах, онкохворим. Здаючи кров, ви рятуєте чиєсь життя. Приєднуйтеся до ініціативи. Одна година вашого особистого часу може додати комусь тисячі годин життя, – зазначив голова ОДА.
Дана акція проводиться в рамках відзначення Всесвітнього дня донора (14 червня). Стартувала вона 9 червня. Здати кров можна на обласній станції переливання крові з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 14.00. Донором може стати здорова людина від 18 років і вагою не менше ніж 50 кілограмів. Перед кровоздачею її обстежить терапевт, будуть зроблені гематологічні дослідження в лабораторії. Загальноприйнята доза для кровоздачі, яка не нашкодить здоров’ю, – 450 мл. Перед процедурою донору дадуть чай і печиво. Повторно кров можна буде здати через два місяці. Чоловікам рекомендовано це робити п’ять разів на рік, жінкам – чотири. Донори отримують два вихідні: перший – у день здачі крові, другий – коли зручно, а також кошти на харчування, повідомили в облдержадміністрації.
Крім того, сьогодні, як розповіла голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Плюсніна, організатори акції привітали почесних і активних донорів. Нині звання «Почесний донор України» в області має 3241 особа, з них дві – «Заслужений донор України».
– За статистикою, більше донорів – із І та ІІ групами й позитивними резусами, що найбільш розповсюджені. Проте такої крові й більше потребують, використовують лікувальні заклади. В області працюють три заклади служби крові – у Полтаві, Кременчуці та Лубнах. Разом за рік заготовляємо приблизно 9,5 тонни донорської крові. Саме стільки потрібно, щоб задовольнити всі заклади регіону. Кров на Полтавщині здають близько 11 тисяч донорів, частина з них – не один раз на рік. Із початку 2020-го близько 500 донорів прийшли до нас уперше. Це й молодь, і люди середнього віку, – розповів головний лікар комунального підприємства «Полтавська обласна станція переливання крові» Володимир Рудіков.
Альона Зимня