8.12.2020 - 11:44

Полтавський театр ляльок – переможець національного театрального Оскару

Наприкінці минулого тижня в Києві, у Національному театрі оперети, відбулося нагородження переможців ІІІ Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА» (GRA – «Great Real Art»). Володарем одного з 12-и театральних Оскарів цього року, як іще називають даний захід, став Полтавський академічний обласний театр ляльок із виставою «На хвилі». Разом із Першим академічним українським театром для дітей та юнацтва він здобув перемогу в номінації «Найкраща вистава для дітей», повідомили організатори на Фейсбук-сторінці фестивалю-премії. Постановка «На хвилі», нагадаємо, була створена за підтримки Українського культурного фонду в межах реалізації проєкту «Простір можливостей». Її режисером виступила Юніта Ран, художницею – Дар’я Кушніренко, про музику подбав Павло Савєльєв.

Окрім того, премії вручили за найкращі драматичну виставу, музичну постановку в жанрі опери/оперети/мюзиклу, камерну, пошуково-експериментальну вистави (на перетині театральних/мистецьких жанрів).

Участь у мистецькому змаганні брали театральні прем’єри, що відбулися торік, тобто журі оцінювало роботи, представлені глядачам із 1 січня по 31 грудня 2019-го. Приєднатися до боротьби за театральний Оскар професійні театральні колективи різних форм власності могли до 15 березня. Після цього був сформований перелік учасників. Вони представляли різні куточки України: Івано-Франківськ, Київ, Харків, Суми, Одесу тощо. За кілька місяців журі переглянуло наживо всі вистави. За результатами перегляду експерти визначили фіналістів. Із цими роботами київська публіка мала змогу ознайомитися під час відкритого показу наприкінці року. Завершенням заходу стало нагородження переможців.

Нагадаємо, основна мета фестивалю – об’єднати театри країни та презентувати їх найкращі здобутки вітчизняній та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначити провідні тенденції та стимулювати розвиток українського театрального конкурентного середовища.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах