9.08.2023 - 20:52

Полтавщина – у п’ятірці лідерів із деколонізації

Активісти ГО «Світанок» та всеукраїнського громадського руху «Деколонізація. Україна» оприлюднили всеукраїнську інфографіку щодо об’єктів (споруд), які звеличували СРСР і державу-окупанта Росію.

На інфографіці вказано всі області України та кількість  демонтованих російських і комуністичних символів, починаючи з 24 лютого 2022 року, тобто дня повномасштабного вторгнення російських варварів. Полтавщина поділила з Харківщиною почесне п’яте місце.

«Такий результат – наслідок співпраці громад Полтавського краю, активістів руху «Деколонізація. Україна» та Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті. 28 липня набув чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Тож деколонізаційні процеси набудуть незворотнього характеру», – прокоментували дані інфографіки очільник ГО «Світанок» Вадим Поздняков та представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

«У цьому законі виписані значення термінів, наприклад, таких, як «пропаганда російської імперської політики», та визначена відповідальність за порушення законодавства про заборону виготовлення, поширення, а також публічного використання символіки російської імперської політики. Закон торкається сфер публічного простору, топонімії, назв юридичних осіб, пам’ятників і пам’ятних знаків і знаків для товарів і послуг. Також закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» визнає злочинною та засуджує російську імперську політику, забороняє пропаганду символіки російської імперської політики (крім прописаних у законі винятків), визначає порядок ліквідації такої символіки з публічного простору, а також забороняє присвоєння назв, які глорифікують, увічнюють, пропагують або містять символіку російської імперської політики та сучасної рф як держави-агресорки, географічним обʼєктам, юридичним особам та обʼєктам права власності», – розповіли в Полтавському офісі УІНП. 

Полтавський офіс УІНП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах