21.09.2022 - 20:23

Полтавка вишила карту України

21 вересня в рамках заходів, приурочених до Дня міста в обласному центрі, у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка, відбулася презентація вишитої карти нашої держави.

Цей захід став черговим кроком у реалізації всеукраїнського творчого проєкту «Не журися, Україно, панно синьоока». Його мета – продемонструвати незламність українського народу на шляху до перемоги, об’єднати країну на творчій ниві.

Загалом вишитих карту України задумано було створити 25 – по одній на 24 області й АР Крим. Полтавський екземпляр підготувала викладачка відділу теорії музики та основ гармонії міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» ім. Раїси Кириченко Тамара Ковтун. Їй допомагала інша майстриня, Наталія Глухова. На роботу в них пішло близько трьох місяців і півтора кілограми бісеру, не рахуючи рубку, яка важча. Карта розміром 180х130 см містить обриси й герби регіонів нашої країни, державний герб і рядки з твору Тараса Шевченка, що дали назву проєкту.

Свій витвір мисткиня планує продати, а кошти спрямувати на реабілітацію полтавців Андрія Дорошенка та Івана Міхна, які були тяжко поранені 29 червня в боях за Лисичанськ. На сьогодні ці захисники України проходять лікування в столиці.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах