22.07.2020 - 15:26

Полтавці перебуватимуть на карантині все літо (доповнено)

Кабінет міністрів України ухвалив сьогодні на своєму засіданні рішення продовжити адаптивний карантин у державі до 31 серпня.

– Наразі такий підхід, такий формат заходів боротьби з поширенням коронавірусу дає свої результати й дозволяє нам контролювати рівень захворюваності в Україні. Робота на рівні окремих регіонів, на локальному рівні довела свою ефективність, тому ми будемо практикувати, продовжувати такі підходи для контролю рівня захворюваності й недопущення її піків або перевантаження системи охорони здоров’я, – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Відповідну постанову розробило Міністерство охорони здоров’я України. Її положення застосовуватимуть із 1 по 31 серпня. Згідно з цим документом, у регіонах чи адміністративно-територіальних одиницях установлюватимуть зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівні епідемічної небезпеки. Для їх визначення будуть враховувати чіткі індикатори, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

– Рівень буде визначатися автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних і затверджуватися національною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час моніторингу базовими будуть показники на рівні області, які використовуються й нині: завантаженість ліжок – не більш ніж 50%; середня кількість тестувань – не менш ніж 24 на 100 тисяч населення; коефіцієнт виявлення випадків інфікування – не більш ніж 11%; показник динаміки зростання випадків – не більш ніж 10%, – сказав посадовець.

Ці критерії розроблені на підставі вітчизняного досвіду та досвіду іноземних партнерів України. За відсутності перевищень указаних показників, область та всі її райони перебуватимуть у зеленій зоні. Це не відміна карантину, наголосили в уряді. Просто такий регіон не потребуватиме втручання та посилення протиепідемічних заходів національного рівня. Але в ньому діятимуть обмеження: у громадських будівлях – маска або респіратор; проведення масових заходів – не більше однієї людини на 5 кв. метрів; заходи в кінотеатрах, театрах – при наповненості 50%; перевезення пасажирів – у кількості місць для сидіння. При цьому якщо індикатори почнуть змінюватися, зростати впродовж п’яти днів поспіль, область чи його адміністративно-територіальна одиниця будуть переведені на жовтий рівень (це так звана буферна зона, несуттєві зміни) помаранчевий або червоний.

Крім того, Максим Степанов повідомив, що постановою дозволяється відкриття в регіонах із зеленим рівнем дитячих таборів оздоровлення та відпочинку, робота закладів, що допомагають у реабілітації хворих після інфаркту, інсульту. Але працювати вони повинні за чіткими правилами, які пізніше оприлюднить головний державний санітарний лікар України.

Доповнення. На сьогодні показники по Полтавщині, згідно з даними МОЗ, відповідають зеленому рівню небезпеки поширення COVID-19.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах