23.07.2020 - 17:54

На Полтавщині хочуть створити умови для розвитку боксу більше, ніж у 12 районах

У міжнародний день боксу перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Дмитро Лунін зустрівся з президентом регіональної організації федерації боксу України Михайлом Мельником, старшим тренером збірної Полтавщини з боксу, керівником обласної школи вищої спортивної майстерності Костянтином Семенягою та президентом федерації студентського й шкільного боксу Миколою Петряником.

– Хочу вас залучити до цікавої справи. Нині ми працюємо над стратегією розвитку спорту в області й визначили шість пріоритетних видів спорту, які формують олімпійські збірні, роблять відомою Полтавщину та приносять великий очковий запас. Серед них, звісно, є й бокс. І нам із вами треба визначити проблеми галузі та перспективи, щоб розвивати дитячий масовий спорт і спорт вищих досягнень, – сказав їм Дмитро Лунін.

Костянтин Семеняга зазначив, що, об’їздивши всі райони, подивившись на умови, у яких діти займаються боксом, можна констатувати що цей вид спорту розвивається лише у 12-ти з колишніх 25-ти, найбільше – у Полтаві, Кременчуці та Горішніх Плавнях.

– У нас є дуже серйозний тренерський потенціал, але немає розуміння розвитку боксу у влади на місцях. У Нових Санжарах, наприклад, зал для занять – у жахливому стані. Не треба багато грошей, щоб його відремонтувати. У Гадячі теж чудова школа боксу, але діти вимушені орендувати зал і щодня вивішувати та знімати свій інвентар, – розповів виконуючий директор обласної федерації боксу.

Дмитро Лунін наголосив, що вид спорту формується навколо гарних тренерів і треба створити всі умови для занять: від інвентарю до відремонтованих приміщень, збільшити кількість змагань. Тим паче, що талановитих дітей, які б могли отримати чималі здобутки в боксі, у нас немало.

– Полтавщина входить у трійку областей України, де найбільше розвивається цей вид спорту. У нас два кандидати в олімпійську збірну, чемпіони Європи, світу. А серед молоді скільки достойних хлопців! Крім того, в області стає популярнішим бокс серед жінок. Необхідно всіх наших спортсменів захистити, не віддати в Харків чи Київ, – зауважив президент регіональної організації федерації боксу України.

Багато майбутніх чемпіонів, на думку фахівців, – у сільській місцевості. У бокс їх треба приводити до шостого класу, а не в студентські роки. Тому в усіх об’єднаних територіальних громадах повинні бути зали для занять і гарна база для тренувальних зборів. Крім того, розглядається питання створення класу боксу в спортивному інтернаті в Полтаві, до якого б могли приїжджати на навчання обдаровані діти з районів.

Загалом усі проблеми та перспективи розвитку означеного виду спорту запрошені на зустріч пообіцяли обговорити більш детально, представити своє бачення та внести відповідні поправки до Стратегії розвитку Полтавської області, щоб у грудні можна було закласти в бюджет – 2021 необхідні витрати. Також до цього процесу мають долучитися місцеві бюджети, спонсори.

За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах