2.12.2020 - 23:39

Полтавці можуть забути про карантин вихідного дня

Сьогодні на своєму засідання Кабінет Міністрів України скасував карантин вихідного дня, який запровадили в державі три тижні тому. Але правила «помаранчевої» зони епідемічної небезпеки діятимуть і в будні, і у вихідні й надалі. Нагадаємо, вони передбачають:

  • проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших) заходів за участі щонайбільше 220 осіб із розрахунку 1 особа на 10 кв. м площі будівлі;
  • відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах освіти групами щонайбільше 20 осіб;
  • обмеження планової госпіталізації, за винятком допомоги вагітним, новонародженим, пацієнтам із онкозахворюваннями, паліативним хворим, а також випадків, коли є ризик для життя пацієнта;
  • заборону роботи хостелів, турбаз, ресторанів, нічних клубів із 22.00 до 7.00, спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури, крім тих, що можуть забезпечити відвідування не більше 1 особи на 10 кв. м приміщення, дитячих таборів;
  • заборону масових зібрань у кількості понад 100 осіб (1 людина на 20 кв. м).

Перевезення пасажирів міським громадським транспортом повинно здійснюватися лише в тій кількості осіб, що відповідає кількості місць для сидіння.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, карантин вихідного дня мав позитивний ефект. Хоча й не всі його дотримувалися. Тільки за попередній тиждень зафіксовано на 6 тисяч випадків зараження коронавірусом менше, ніж це прогнозувалося. Крім того, посилення обмежень дало можливість стабілізувати ситуацію в лікарнях.

Наразі уряд напрацьовує заходи з посилення карантину. Більшість представників місцевої влади, яких опитали київські чиновники, виступає за скасування чи обмеження ярмарків на новорічні та різдвяні свята, заборону проведення концертів.

– Встановлення міської новорічної ялинки з низкою обмежень для відвідування підтримують майже 60% представників органів місцевого самоврядування, – зазначив очільник Кабміну.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах