5.05.2023 - 17:45

Полтава запустила повітряних зміїв у рамках «Євробачення»

Цього року в рамках двотижневого культурного фестивалю, що проводиться з нагоди 67-го пісенного конкурсу «Євробачення», який замість України через повномасштабну війну приймає Ліверпуль (Велика Британія), планується реалізувати 24 творчі проєкти, 19 з них – у колаборації двох держав. До одного з таких заходів були долучені й полтавці.

 

 

Сьогодні о 12.00 пів тисячі учнів із нашого міста, Хмельницького, Львова, Києва, а також школярі Ліверпуля вперше в історії «Євробачення» одночасно запустили в небо символ конкурсу – повітряних зміїв, на крилах яких ними були зроблені малюнки та зазначені мрії й бажання. Від Полтави участь у міжнародному проєкті United by Dreams, що мав на меті об’єднання заради спільних мрій людей, котрі, згідно з гаслом пісенного конкурсу, уже об’єднані музикою, узяла гімназія №25. До заходу долучилися учні від четвертих до сьомих класів, за бажанням, – загалом близько сотні дітей.

– До нас на пошту надійшло запрошення від Малої академії наук України. Ця пропозиція сподобалася. І всі школярі, які захотіли взяти участь у флешмобі, отримали з Великої Британії повітряних зміїв, фломастери, трафарети. Користуючись відео майстер-класу артамбасадорки проєкту, художниці з Харкова Марії Суслової, діти розмалювали зміїв. Загалом було три дизайни зображення: голуб як знак миру, пролісок як символ надії, дівчинка, яка тримає в руках рідний дім, як уособлення кожного українця/українки. Чому саме повітряні змії? Тому що вони символізують сподівання на світле майбутнє. А нитки, за які діти їх тримають, – це зв’язок поколінь України та Великої Британії, – пояснила директорка гімназії Наталія Северенчук.

Також вона додала, що міста, у яких провели флешмоб, якщо їх з’єднати на карті, утворюють форму, подібну до повітряного змія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах