24.05.2023 - 22:42

ПФУ повідомив полтавцям про новації в призначенні субсидій

Постановою Кабінету Міністрів №340 від 18 квітня 2023 року було внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій. Як розповіли в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області, новації стосуються таких моментів:

  1. Житлова субсидія може бути призначена особам, які не менше місяця перебували в полоні, що підтверджується відповідними відомостями та/або документами.
  2. Передбачена можливість надання у відомостях про особу адреси, за якою вона задекларована. Раніше передбачалося використання лише зареєстрованого та фактичного місця проживання.
  3. Призначення житлових субсидій можливе тільки за одним місцем проживання людини – зареєстрованим, задекларованим або фактичним.
  4. У разі, коли зареєстроване/задеклароване або фактичне місце проживання відмінне від адреси домогосподарства, під час призначення житлової субсидії не враховуються доходи осіб, які перебувають у полоні або вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду, або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти.
  5. Для розрахунку розміру житлових субсидій в опалювальний сезон домогосподарствам, які внаслідок збройної агресії рф проти України залишилися без централізованого постачання теплової енергії та/або постачання природного газу й для обігріву житлових приміщень використовують побутові електроприлади, застосовуються соціальні норми на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення. Це стосується випадків, коли домогосподарства розташовані на територіях, де ведуться чи велися бойові дії або тимчасово окупованих територіях, визначених у наказі Мінреінтеграції №309 від 22 грудня 2022 року.
  6. Строк, який надається громадянам для виправлення помилки в заяві та/або декларації на час хвороби, може бути подовжено на час хвороби заявника, але не довше ніж до дня закінчення опалювального або неопалювального сезону.
  7. Передбачено зобов’язання протягом 30 календарних днів інформувати уповноважений орган, якщо особа зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства перебували за кордоном сукупно понад 60 днів у періоді, за який враховуються доходи.

Більшість змін, пов’язаних із запровадженням указаних новацій, органи ПФУ реалізують без звернення громадян. Однак деяким одержувачам житлових субсидій для оформлення виплати з урахуванням нових умов і тим самим збільшення її розміру потрібно звернутись до фонду. Зокрема, це стосується представників домогосподарств, у складі яких є особи, які перебувають/перебували в полоні й це підтверджується відомостями та/або документами, наданими уповноваженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, державними реєстраторами, суб’єктами державної реєстрації, установами та організаціями в порядку та випадках, визначених законодавством.

Громадяни, які одержують субсидії, повинні своєчасно інформувати органи Пенсійного фонду щодо змін у майновому стані чи складі родини, якщо це впливає на призначення субсидії.

Подати необхідні документи до органів ПФУ можна в один із способів:

– звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду незалежно від місця проживання (перелік сервісних центрів Головного управління розміщується на інформаційній сторінці ГУ в мережі Фейсбук за посиланням);

– звернутися до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг;

– дистанційно через вебпортал електронних послуг ПФУ, мобільний застосунок «Пенсійний фонд» чи портал «Дія»;

– відправити документи поштою на адресу Головного управління ПФУ в області: вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах