У Полтавській облдержадміністрації відбулася офіційна презентація проєкту туристичного логотипу та бренд-буку регіону.
Представлене громадськості лого складається з чотирьох стилізованих іконок із зображенням автентичних «перчинок», що є туристичними принадами Полтавщини, її брендами. Проєкт логотипу створили в стилі Flat design. Використали п’ять кольорів: андроїдний зелений, мандариновий, ніжно-оливковий, міжнародний помаранчевий і білий.
– Узимку ми провели анкетування щодо головних асоціацій із Полтавською областю щодо туризму. Його результати й стали базою для створення бренд-буку. Ми уніфікували всі згадувані образи й створили єдину, цілісну картинку. Були використані певні кольори та певні шрифти. Надалі використовувати цей логотип може кожен, хто займається туристичною або суміжною галуззю. Проте авторське право розпорядження логотипом та супровідними матеріалами мають облдержадміністрація та її Департамент культури й туризму. Такий момент є принциповим із огляду на використання цих матеріалів винятково для розвитку туризму на Полтавщині, – розповіла заступник голови ОДА Катерина Рижеченко.
Як зазначила начальник відділу туризму й розвитку музейної справи Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Лілія Федорченко, наш регіон є конкурентом серед інших на туристичній платформі і йому потрібно боротися за туриста.
– Ми почали працювати над тим, як будемо асоціюватися в туриста? Що можемо йому запропонувати? Чому саме ми можемо це пропонувати? Треба себе ставити в низку сильних конкурентів. Плани амбітні, але ми того варті, щоб бути кращими за Львів чи Одесу, – сказала Лілія Федорченко.
У розробці проєкту логотипу брали участь Департамент культури і туризму ОДА, Національний університет «Полтавська політехніка ім.. Юрія Кондратюка».
– Ми намагалися витратити якомога менше грошей. Політехніка взяла участь у розробці безоплатно. Тільки візуалізація цього продукту коштувала 20 тис. грн у форматі макетування та виготовлення вихідних даних, – сказала Лілія Федорченко.
Логотип планується широко використовувати в сувенірній та рекламній продукції.
За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації