12.08.2020 - 18:02

У Полтаві офіційно відкрили скейт-парк

Сьогодні в обласному центрі за адресою вул. Героїв Сталінграда, 1-В, неподалік від Сонячного годинника, фактично на стикові трьох великих «спальних» мікрорайонів – Сади-1, Сади-2 та Алмазний – урочисто відкрили скейт-парк, створений у рамках програми партиципаторного бюджетування «Бюджет участі».

Аналогічні об’єкти, до речі, уже давно існують у Лубнах, Миргороді, Кременчуку та інших населених пунктах області.

На початку заходу з вітальним словом до присутніх звернулися представники міської влади.

Потім свою майстерність продемонстрували вихованці Полтавської дитячо-юнацької спортивної школи ім. Олексія Бутовського, екстремали зі стажем, група підтримки спортивних команд ДЮСШ №4.

 

 

За проєкт зі створення скейт-парку в обласному центрі, нагадаємо, проголосувало 786 городян. Реалізувати його мали 2019 року. Але… Поки, за словами автора Євгенія Марченка, інформація про те, що для цього нічого не робиться, не набула розголосу, ніхто нічого й не робив. Тепер же, побачивши результат, на офіційному відкритті скейт-парку представники влади пообіцяли, що створять такі майданчики для тренувань екстремалів і в інших місцях Полтави.

– Це перший скейт-парк, тут, на Алмазному. Я думаю, що наступного року їх буде набагато більше. Таким чином, ми пропагуємо й здоровий спосіб життя, – зауважив депутат міськради Юліан Матвійчук.

– У кожному районі має бути скейт-парк для того, щоб молодь займалася спортом, демонструвала свої навички одноліткам, насолоджувалася життям, – сказав перший заступник міського голови Ігор Федій.

– Я радий, що цей проєкт має відгук не лише під час голосування, а й безпосередньо в кількості велосипедистів, скейтбордистів, ролерів, які катаються тут щодня. Тож наше завдання на наступний рік – мінімум два таких майданчика в місті, – заявив секретар Полтавської міськради Олександр Шамота.

На об’єкті справді вже від першого дня функціонування (7 серпня) тренується дуже багато дітей – одночасно може бути й понад 100. Шанувальники велосипедів типу BMX (бейміксів), самокатів, скейтів та роликів збираються тут приблизно від сьомої години ранку й залишають майданчик лише з настанням темряви. Для відпрацювання вправ для них установлені 14 спеціальних елементів.

– Більше й не планувалося, тому що бюджет – 1,4 млн грн. Проєкт, «подушка», асфальтування та фігури – на більше просто не вистачило. У «Бюджеті участі» – регламентована кількість грошей, – зазначив голова Шевченківської районної і м. Полтаві ради Дмитро Задворкін.

Однак це – реалії 2020 року. А 2019-го, коли, власне, проєкт-переможець мав бути втілений у життя, було дещо по-іншому.

– Ми подавалися на максимальну суму грошей. Думали, якщо виграємо цей проєкт, то побудуємо максимально багато фігур і майданчик на ту суму, яку нам виділили. Спочатку не існувало конкретного плану по елементах. Перший проєкт був трохи інший – парк був трохи більший. Довелося прибрати один флайбокс. Там були нюанси по бюджету. Можливо, у майбутньому ми доставимо сюди фігуру для хлопців, які «літають», щоб могли високо стрибати – «злітати» – на велосипедах, – зазначив автор проєкту.

– Коли звернулися до спеціалістів, з’ясувалося, що проєкт коштує втричі більше. Через елементи. Ми зробили менше їх, ніж планувалося, але вони якісні, безпечні. Кожну фігуру узгоджували з автором проєкту, – пояснив голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування («Бюджету участі») міської ради Вадим Сорока.

– Одеський скейт-парк брався за шаблон. Тому що він великий, на ньому багато таких підкатів, які добре підходять для малих дітей. Я давно, уже близько 10 років, катаюсь на екстремальному велосипеді, і, звичайно, мені б хотілося, щоб цей скейт-парк був із більш високими фігурами. Але розумію, що це більш травматично, це більше для професіоналів. Хотілося, щоб цей парк був у першу чергу для маленьких дітей, які тільки починають свій шлях у цьому напрямку. Зараз ми готуємо табличку з правилами. Одна, стандартна, уже є. Її повісили хлопці, які займалися реалізацією самих фігур. Я думаю, упродовж тижня-двох ми доробимо велику табличку, на якій буде вказано, кому тут можна кататись, що тут можна/не можна робити. У принципі, вікових обмежень немає, хіба що не можна, щоб батьки дітей за ручку возили. Якщо дитина сама впевнено їде на велосипеді, скейті, роликах чи самокаті, то нехай їде. Головне – щоб усі були в захисті, принаймні, хоча б років до 14-ти, тому що все-таки це небезпечно, – наголосив Євгеній Марченко.

– Коли нам передадуть на баланс цей скейт-парк, обов’язково займатимемося благоустроєм. Але спочатку потрібно пройти деякі бюрократичні питання. Хоча вже є задуми, які потрібно реалізувати. Так, його потрібно повністю огородити, зробити вхідну групу, провести світло, щоб майданчик увечері підсвічувався, а також установити відеонагляд, щоб ми бачили, що тут відбувається. У нас уже є подібний досвід – майданчик біля райвиконкому ми поставили під охорону, щоб не було актів вандалізму, – розповів Дмитро Задворкін.

Наразі, нагадаємо, у Полтаві реалізовано 37 проєктів «Бюджету участі», нереалізованими залишилось три.

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах