18.10.2021 - 19:09

Із Полтавщини хочуть створити безпечний регіон

В області планують запровадити систему централізованого відеоспостереження «Безпечна Полтавщина». Вона буде першою в регіоні й стане найбільшим проєктом із його цифровізації, повідомили в облдержадміністрації.

– На виїздах із великих міст і вздовж основних транспортних магістралей, наприклад, у Решетилівці, Хоролі, на трасі М-03, встановимо 42 відеовузли. На кожному з них – по три камери, які фіксуватимуть номер, марку й колір автівок, запам’ятовуватимуть їхній маршрут та будуть моніторити ситуацію довкола. Надалі кількість відеовузлів плануємо збільшувати, – розповів голова ОДА Олег Синєгубов.

Така система дає змогу попереджати та розкривати злочини незалежно від місця їх скоєння, удосконалювати антитерористичний захист, оперативно реагувати на надзвичайні події та координувати дії з їх ліквідації. Наприклад, коли водій тікає з місця аварії, правоохоронці бачать на камері номер його автівки, вводять той у базу, вона одразу видає маршрут, яким рухалося або рухається в режимі реального часу машина.

– Правоохоронці, рятувальники й інші служби одночасно отримають «очі» по всій області. Система централізована, тому, крім відеовузлів, до неї можна буде під’єднати будь-які камери, які відповідатимуть необхідним технічним вимогам, наприклад, камери територіальних громад, установ і організацій або навіть камери, які встановлені на будинку чи подвір’ї. Наразі відеоспостереження в області фактично працює нарізно. Коли запустимо «Безпечну Полтавщину», уся інформація стікатиметься до моніторингових центрів у Головному управлінні Національної поліції в області та в Полтавській ОДА. У перспективі цю систему можна інтегрувати до загальнонаціональної мережі безпеки, що дасть змогу об’єднати кілька областей однією державною мережею, – сказав керівник облдержадміністрації.

Нині з-закордону до України вже привезли сервери та програмне забезпечення для «Безпечної Полтавщини», оглядові камери, незабаром їх встановлюватимуть. Ще два види камер чекають упродовж місяця.

Систему централізованого відеоспостереження створюють коштом обласного бюджету. Реалізують проєкт у межах Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки.

Альона Зимня

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах