11.01.2021 - 16:49

На Полтавщині стартувала кампанія декларування доходів

Із 1 січня вже традиційно в Полтавській області, як і повсюди в Україні, стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року. Як повідомили на сайті облдержадміністрації, подавати декларацію слід за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку.

Граничні строки декларування:

– для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Останній день – 9 лютого 2021-го;

– для громадян, які відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України (ПКУ) зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним. Останній день – 30 квітня 2021-го;

– для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку, – по 31 грудня включно наступного за звітним року. Останній день – 31 грудня 2021-го.

Які види доходів треба задекларувати?

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

– при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів належать, зокрема, отримані від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;

– при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів належать, зокрема, операції з інвестиційними активами;

– при отриманні іноземних доходів;

– та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

 

У яких випадках декларація не подається?

 

Декларувати податки немає потреби, якщо громадянин отримував доходи лише:

– від податкових агентів, які не вносяться до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;

– у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *