6.04.2021 - 19:09

За 5 років полтавських «чорнобильців» ІІ категорії майже не згадували

Проаналізувавши інформацію за п’ятиліття, що минуло від 30-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції, у громадській організації ветеранів та інвалідів Полтавської області «Союз Чорнобиль України» встановили, що в означений період «чорнобильців» ІІ категорії в регіоні майже не згадували. Про це повідомив під час наради в облдержадміністрації очільник ГО Віктор Шкурпела. Увага була зосереджена на тих, хто мав І категорію. Саме на них в основному були спрямовані соціальні програми, які ухвалювали на обласному та місцевому рівнях.

– Чорнобильців І категорії менше, – зазначив керівник організації. – Але ми просимо голів територіальних громад внести до місцевих соціальних програм, які часто просто дублювали обласну, і «чорнобильців» ІІ категорії.

Останніх на Полтавщині, згідно з даними Департаменту соціального захисту населення ОДА, на сьогодні проживає 5398 осіб. У деяких громадах для цих людей передбачили соціальні заходи в місцевих програмах. Наприклад, у Решетилівській знайдені кошти на оздоровлення «чорнобильців» ІІ категорії. Ухвалені відповідні програми й у Козельщинській, Новогалещинській та інших ОТГ. А от Полтавська, Миргородська, Чорнухинська, Градязька, Лохвицька, за словами Віктора Шкурпели, не вживають відповідних заходів – програми складені, як і кожного року, а не на виконання указу президента щодо відзначення саме 35-х роковин Чорнобильської трагедії.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах