23.11.2021 - 17:21

Як полтавцям безпечно скупитися в «чорну п’ятницю»

Незабаром відбудеться один із найбільших розпродажів року – «чорна п’ятниця».

Як вдало скупитись і вберегтися від обману?

За словами маркетологів, справжня середньостатична знижка на товари становить лише 5%! Досягається це тим, що хоч деякі речі й справді суттєво дешевшають, інші в ціні не змінюються, а інколи навпаки, зростають. Однак шалений натовп покупців просто втрачає здатність до аналітики. Ось кілька порад для тих, хто планує долучитися до всесвітнього розпродажу.

По-перше. Реклама та яскраві вивіски в магазинах можуть ввести в оману, тому перед придбанням товару слід спитати себе, чи справді ця річ потрібна, як кажуть «переночувати» з думкою про покупку;

По-друге. Варто заздалегідь скласти план дій та розрахувати бюджет. Якщо оплата відбуватиметься картою, можна встановити на цей день ліміт, щоб не витратити зайве.

По-третє. Якщо був придбаний непотрібний товар, то за наявності чека покупку приймуть назад протягом 14 днів за умови, що ви нею не користувались та збережено її товарний вигляд. Винятки – продовольчі товари, ліки, предмети гігієни, іграшки, білизна, друковані видання, ювелірні вироби. Найбільш популярних товарів – одягу та техніки – це не стосується.

По-четверте. Перед придбанням продукції слід перевірити, чи реальна знижка. Часто товари, позначені великою, продаються за ту ж ціну, що і до зниження, а інколи навіть дорожче. Відповідно до законодавства, реклама про зниження цін на продукцію, розпродаж повинна містить інформацію про місце, дату початку й закінчення знижки, розпродаж, а також співвідношення розміру знижки до попередньої ціни товару. Найбільш надійний спосіб уберегтися від шахраїв – заздалегідь вивчити ціни на необхідні товари. Якщо вивчена інформація на ціннику не відповідає дійсності, перед вами недостовірна реклама. Недостовірна реклама – під забороною!

Про переваги та недоліки інтернет-магазинів

Купівля в інтернеті дозволяє оперативно придбати обраний товар, звільняючи себе від виснажливих марафонів у чергах до магазину та каси. Проте тут складно перевірити стан продукції. Тому найбезпечніше купувати без попередньої оплати. Цей спосіб дозволяє сплатити за товар після перевірки якості під час його отримання.

Крім того, звертайте увагу, чи перевірені сайти перед вами. Обов’язковою умовою купівлі в інтернеті повинна бути можливість отримання розрахункового документу та наявності на веб-сторінці зворотного зв’язку, а саме офіційної адреси магазину, куди можна буде звернутися за наявності претензії до товару або для його повернення.

Наостанок. Якщо вам удалося придбати бажану річ, але ви не впевнені в безпечності придбаного товару або незадоволені якістю наданої послуги, або все-таки ввела в оману недобросовісна реклама, звертайтеся до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за адресою: вул. Воскресенський узвіз, 7, м.Полтава, 36020, тел. (0532) 60-66-47, e-mail: pol_gydpss@polvet.gov.ua; Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини за тел.: (0532) 56-99-63; Управління захисту споживачів та контролю за регульованими цінами за тел.: (0532) 54-57-59.

За матеріалами Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах