8.10.2021 - 17:24

Як на Полтавщині підвищують обізнаність людей із земельних питань

На сьогодні до фахівців центрів безоплатної правової допомоги (БПД) з питаннями, що стосуються земельних правовідносин, у Полтавській області звернулося майже сім тисяч осіб. Про це стало відомо під час престуру «Надання безоплатної правової допомоги у сфері земельних відносин», здійсненого Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства.

Із означеної кількості лише нинішнього року такої підтримки громадяни потребували 2,2 тис. разів. Найбільше їх цікавили питання реалізації своїх прав на безоплатну приватизацію земельних ділянок, присвоєння кадастрових номерів, встановлення меж земельних ділянок у натурі, укладення договорів оренди землі, внесення змін до них, припинення та поновлення таких угод тощо.

Із 1 липня мав набрати (і набрав) чинності закон №552-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення». Прогнозуючи у зв’язку з цим зростання попиту населення на консультації з земельних питань, система БПД посилила роботу в даному напрямку вже з травня, розповів очільник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) у Полтавській області Олександр Черчатий. За його словами, далеко не всі люди знали про новий закон, тож завданням правників було донести до жителів Полтавщини важливу для них інформацію, підготувати до відкриття ринку землі.

– Ми організували серію виїзних консультаційних пунктів, щоб розповісти громадянам про зміст закону, їхні права, як діяти в тій чи тій ситуації людині, яка виявила бажання скористатися правом на реалізацію земельної ділянки, а також надати роз’яснення з питань, що виникали, – сказав керівник Регіонального центру БВПД.

Фахівці системи безоплатної правової допомоги проводили консультації в старостинських округах, на підприємствах, у закладах культури, на вулицях тощо.

Також для правопросвітництва жителів Полтавщини, зокрема щодо земельного законодавства, юристи активно використовували й продовжують використовувати можливості своїх партнерів – органів місцевої влади.

– На сьогодні ми маємо 50 програм, якими охоплено майже 82% громад області. У рамках них виготовляються роздаткові матеріали, надається адресна допомога маломобільним групам населення тощо, – повідомив Олександр Черчатий.

У бібліотеках та на сайтах органів влади люди можуть почитати «Правовий вісник», що містить серед іншого рубрику з земельних питань.

– Щомісяця ми здійснюємо виїзди в бюро правової допомоги, намагаємося дістатися навіть до тих населених пунктів, куди й транспортне сполучення на завжди доходить, – зауважив фахівець із Полтавського місцевого центру БПВД Юрій Ночовний. – Робимо невеликі опитування, яка тема була б цікава громадянам, адже навіть у сфері земельних відносин є ті, що актуальні саме для тієї чи тієї місцевості. Далі подається оголошення в засобах масової інформації, розміщується повідомлення в населених пунктах, у який день, о котрій годині сюди прибудуть юристи.

Право на первинну безоплатну правову допомогу мають усі без винятку категорії населення, наголосив Олександр Черчатий. Полтавці, наприклад, можуть отримати її в центрі БПД за адресою: вул. Європейська, 37/40 (тел.: (0532) 56-02-88), у бюро правової допомоги за адресою: вул. Міщенка, 2 (тел.: (0532) 50-27-29, 066-215-31-32). Також місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги функціонують у Кременчуку (адреса: вул. Небесної сотні, 54, тел.: (05366) 3-00-38), Лубнах (адреса: вул. Монастирська, 17, тел.: (05361) 6-11-20). У цих підрозділах можна дізнатися контакти бюро правової допомоги у Великій Багачці, Гадячі, Диканьці, Зінькові, Карлівці, Котельві, Машівці, Нових Санжарах, Решетилівці, Чутовому, Шишаках, Гребінці, Лохвиці, Миргороді, Оржиці, Пирятині, Хоролі, Чорнухах, Глобиному, Горішніх Плавнях, Кобеляках, Козельщині, Семенівці. Окрім того, цілодобово доступний єдиний телефонний номер системи БПД 0-800-213-103, дзвінки на який зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах