8.10.2020 - 18:50

Власники електротранспорту на Полтавщині можуть отримати зелені номери

Сервісні центри МВС, у тому числі й полтавський, розпочали видачу номерних знаків для електромобілів та електробусів. Вони матимуть зелений колір. Про запровадження таких номерів ідеться в законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів», що набрав чинності 1 січня поточного року.

ДСТУ 4278:2019 визначає серії номерних знаків для особистих електромобілів, електромобілів-таксі, електробусів та інших видів електричного транспорту. Це літеросполуки латинської абетки. В електромобілів, електромопедів та електромотоциклів вони разом із цифрами наносяться на білу плашку, в електротаксі та електробусів – на темно-жовту. Камери, які працюють у чорно-білому режимі, розпізнаватимуть зелені номери так само, як і інші.

Зелені номерні знаки закріплюються лише за транспортним засобом, який приводиться в дію електричним двигуном і в якого немає двигуна внутрішнього згоряння. Реєстрація таких ТЗ відбувається на загальних підставах. У Полтаві перше електроавто з’явилося 2013 року. За 2020 рік у регіоні було взято на облік майже 250 одиниць електротранспорту. Загалом же на Полтавщині зареєстровано 904 електрокари.

Змінювати номерні знаки своїх транспортних засобів на знаки нового зразка власники електромобілів можуть за бажанням.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах