8.10.2020 - 17:58

У Полтаві зникнуть Книги відгуків та пропозицій

Минулого тижня в Україні набув чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, яким скасовано обов’язковість ведення Книги відгуків та пропозицій. Про це повідомляють у Полтавській обласній державній адміністрації з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

– До цього підприємці були змушені витрачати час та значні кошти на адміністрування Книги відгуків та пропозицій, яка розміщувалась у кожному торговому відділі та кожному залі закладу громадського харчування. За рік такі витрати сягали понад 44 млн грн. сюди входили оргвитрати, призначення відповідального за неї, розгляд скарг. Варто зауважити, що наявність Книги не гарантувала розв’язання проблем, які виникали в покупців, – ідеться в дописі ОДА.

Замінити Книги відгуків і пропозицій посадовці пропонують на відгуки через «гарячу лінію», електронне та класичне листування чи соціальні мережі, тобто інструменти, більш притаманні нашому часу. Крім того, на сьогодні споживачі можуть звернутися до Держпродспоживслужби та її територіальних органів за захистом порушених прав як у паперовому, так і в електронному вигляді. У терпідрозділах Держпродспоживслужби та багатьох ОДА функціонують консультаційно-інформаційні служби, де можна отримати інформацію та допомогу з захисту своїх прав.

Нагадаємо, що в березні 2019 року уряд скасував обов’язкове ведення Книги відгуків та пропозицій. Проте вимоги та згадки про неї залишалися в низці нормативних документів, зокрема наказах Мінекономіки. Тепер цей інструмент захисту прав споживачів остаточно може зникнути.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах