17.06.2020 - 20:12

В Україні адаптивний карантин продовжили ще на півтора місяці

Карантин у державі продовжений до 31 липня. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду. Підставою для ухвалення такого рішення стало зростання кількості людей, у яких виявлений коронавірус. За словами посадовця, за останній тиждень на COVID-19 захворіли 4853 особи. Це найбільше в Україні за весь час пандемії.

– Ослаблення карантинних заходів люди сприйняли як скасування карантину. Тому, на жаль, і такі негативні результати. Коронавірус нікуди не зник, загроза від нього й для нашої медичної системи, і для нас нікуди не ділася, – сказав прем’єр.

Тому КМУ ухвалив рішення про продовження адаптивного карантину. У цей час заборонено перебування в громадських будинках, спорудах і транспорті без надягнутих засобів індивідуального захисту. У транспорті не дозволяється перевезення більшої кількості пасажирів, ніж передбачено місць для сидіння. Відповідальність за порушення в цьому випадку нестимуть перевізники та очільники населених пунктів. Їх, до речі, закликали максимально збільшити кількість транспорту на маршрутах, а за необхідності зробити нові.

– Люди не повинні стояти в чергах та їхати в переповнених задушливих маршрутках. Це ваша відповідальність як керівників міст і перевізників, які таке допускають, – наголосив Денис Шмигаль.

При цьому він окремо звернувся до міністра інфраструктури з вимогою звернути увагу на те, що робиться в приміських потягах, і навести порядок зі здійсненням контролю, дотриманням вимоги щодо кількості людей у вагонах, маскового режиму та інших заходів, визначених урядом.

Крім того, на своєму засіданні Кабмін обговорив зміни в графіках початку роботи в окремих галузях – від восьмої до десятої ранку й пізніше, щоб розтягнути в часі «години пік», коли люди заповнюють громадський транспорт, як це зробили в деяких країнах Європи.

Також урядовці розглянули запропонований Міністерством охорони здоров’я оновлений підхід до адаптивного карантину. Він передбачає можливість посилення карантину в окремих регіонах, якщо цього вимагатиме ситуація.

Що ж до посилення чи послаблення обмежувальних заходів на території нашої області, це визначатиме регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій на підставі даних про епідситуацію на Полтавщині. Зібратися на засідання вона планує після публікації ухваленої сьогодні постанови Кабінету міністрів України.

А ще МОЗ оприлюднило список країн, які за показниками захворюваності на COVID-19 віднесено до «червоної» та «зеленої» зон. У першу трійку «червоних», зокрема, увійшли Катар, Сан Марино й Швеція. Громадяни, які прибуватимуть із цих і ще 47 країн, повинні будуть проходити обов’язкову обсервацію/самоізоляцію.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах