30.11.2021 - 15:19

Уряд посилює карантинні обмеження. У полтавців є тиждень на підготовку

24 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян. Вони наберуть чинності 6 грудня, тож у полтавців є час підготуватися.

Як повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, найперше новації стосуватимуться регіонів, які перебувають на жовтому рівні епіднебезпеки. Відвідувати громадські заклади тут зможуть тільки ті, хто отримав принаймні одне щеплення від COVID-19 або має негативний ПЛР-тест чи сертифікат про одужання. Ця ж норма поширюється й на співробітників.

– Посилення правил для невакцинованих потрібне, щоб зменшити навантаження на медичну систему, адже до стаціонарів здебільшого потрапляють саме ті пацієнти, які не отримали повного курсу щеплення, – пояснив керівник МОЗ.

Міністр наголосив, що для невакцинованих локдаун уже впроваджений у Чехії, Словаччині та Австрії.

 

Основні зміни до постанови №1236

У межах «жовтої зони» будуть заборонені:

 • робота закладів освіти, у яких вакциновано принаймні однією дозою менше 100% співробітників;
 • проведення масових заходів, за винятком атестації здобувачів освіти;
 • робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
 • робота закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки;
 • робота спортзалів, басейнів;
 • діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів;
 • міжобласні та міжнародні перевезення.

Додані нові норми й для зеленого рівня, зокрема заборона регулярних і нерегулярних перевезень пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті в кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу.

Ця норма буде також чинною й для територій із жовтим рівнем епіднебезпеки.

Окрім того, у будь-яких зонах продовжують діяти заборони:

 • роботи закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває понад 50% здобувачів освіти та співробітників;
 • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу;
 • самовільного залишення місця самоізоляції чи обсервації.

Ці правила не скасовуються навіть за наявності COVID-документів.

Усі інші обмеження для територій жовтого рівня епіднебезпеки не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів:

 • «жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О, видану сімейним лікарем або лікарем, який проводив щеплення (чинні 30 днів);
 • «зелений» COVID-сертифікат (чинний 365 днів);
 • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);
 • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);
 • негативний результат ПЛР- або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години).
 • сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів від дати встановлення діагнозу).

Зверніть увагу: термін дії «жовтого» сертифіката зменшили до 30 днів. Раніше він був чинним 120. Мінімально можливі інтервали між дозами вакцин: Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac/Sinovac Biotech – 14 днів, Oxford/AstraZeneca – 28 днів.

На червоному рівні забороняються серед іншого:

 • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень на виніс;
 • робота закладів освіти, у яких повністю вакциновано менше 100% співробітників;
 • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
 • робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;
 • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
 • проведення масових заходів;
 • робота закладів культури.

Важливо, що ці обмеження не будуть діяти в тих випадках, коли 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) повністю імунізовані та мають «зелений» COVID-сертифікат, негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген (дійсний 72 години) або сертифікат про одужання.

«Жовтий» COVID-сертифікат не буде чинним для роботи та відвідування громадських закладів на червоному рівні епіднебезпеки.

Особи, які прибули із Російської Федерації та перебували на її території понад сім упродовж останніх двох тижнів, підлягають самоізоляції. Вона має тривати 14 діб. Строк самоізоляції починається від моменту перетину державного кордону та не може бути припинений навіть за наявності негативного результату тестування на COVID-19. Раніше вказана норма стосувалась і тих громадян, які прибувають із Республіки Індія.

До речі, наразі в МОЗ розробляють додаткові зміни до постанови, які зобов’яжуть відбувати самоізоляцію мандрівників, котрі повернулись із країн, де виявили штам «Омікрон».

Для роботи закладів освіти в умовах карантину співробітники мають бути щеплені принаймні однією дозою вакцини проти COVID-19 (жовтий рівень) та двома дозами (червоний рівень).

У випадку, якщо співробітник має протипокази до проведення щеплення або нещодавно перехворів на COVID-19, він повинен надати відповідний медичний висновок або сертифікат про одужання.

Для дотримання карантинних вимог співробітники громадських закладів мають перевіряти у відвідувачів усі COVID-сертифікати в спосіб зчитування QR-коду мобільним додатком «Дія». Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим і перевіреним. Важливо, що для зчитування не потрібно додаткових додатків чи засобів – достатньо своєю «Дією» зчитати QR-код. Тобто представники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифікатів чи перевіряти їх візуальну наявність – уповноважений працівник закладу має на вході до приміщення виміряти термометром температуру відвідувача та зчитати смартфоном QR-код його COVID-сертифікату. У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів власник закладу може понести відповідальність за статтею «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ідеться про штраф у розмірі від 34 до 170 тис. грн.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек і всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

Водночас уже на помаранчевому рівні епіднебезпеки місцева влада може ухвалювати рішення про посилення протиепідемічних правил у регіоні.

За матеріалами Урядового порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах