29.07.2021 - 01:02

У полтавських школах зможуть використовувати безлактозне молоко та соняшникову олію

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 28 липня ухвалив постанову, яка вносить зміни до норм харчування в закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення й відпочинку.

Цим документом було доповнено групи харчових продуктів, що використовуються для організації харчування в межах установлених норм такими позиціями, як олія соняшникова та кукурудзяна, зернові культури (наприклад, гречка), плоди сушені (наприклад, шипшини), молоко безлактозне. Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, до внесення змін дозволялось використовувати лише рафіновану олію, у якій – понад 50% мононенасичених жирів і менше ніж 40% поліненасичених. Соняшникова олія під такі характеристики не підпадає.

Окрім того, урядовці уточнили кількість певних груп харчових продуктів, частоту їх включення до певних прийомів їжі (наприклад, сік можна давати на сніданок, обід або вечерю); уточнили термінологію, що зазначена в нормах харчування, узгодивши її з тією, що використовується в технологічній документації на страви та вироби; розширили інформацію про харчові продукти щодо вмісту глютену для організації дієтичного харчування.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах