23.03.2021 - 14:41

У полтавських пологових установлять ноутбуки самообслуговування

Сьогодні в обласній державній адміністрації пологовим будинкам Полтавщини передали 11 ноутбуків самообслуговування, які надала міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа». Техніка призначена для реалізації в означених закладах комплексного сервісу «єМалятко».

Останній, нагадаємо, дає можливість батькам без відвідування кількох установ, у зручний час і в зручному місці, за допомогою однієї онлайн-заяви отримати з десяток послуг, що пов’язані з народженням дитини. Дві з них – базові. Це державна реєстрація народження (отримання свідоцтва про народження дитини) і визначення походження дитини (зазначення у свідоцтві про народження тата та мами малюка). Інші послуги – додаткові, необов’язкові, надаються за бажанням батьків. Мова йде про:

  • призначення допомоги при народженні дитини,
  • реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків,
  • присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі,
  • визначення громадянства України,
  • реєстрацію місця проживання дитини,
  • призначення допомоги багатодітним сім’ям,
  • внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів.

У ноутбуках, переданих медичним закладам, серед яких три – у Полтаві, уже міститься інструкція з користування, розповіла керівник офісу «єМалятко» при Міністерстві цифрової трансформації Катерина Чорногоренко. У ній передбачено лише п’ять кроків. Тож скористатися можливістю зекономити свої час та сили при оформленні документів, пов’язаних із народженням дитини, зможе кожна породілля або батько новонародженої дитини. Щоб замовити послугу «єМалятко», потрібні тільки номер медичного висновку про народження малюка та кваліфікований електронний підпис.

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах