24.05.2021 - 11:40

У Полтавській області лікарні, що не є опорними, не фінансуватимуть

До 27 травня на Полтавщині повинні переформатувати всі лікувальні заклади. Про це повідомив сьогодні під час апаратної наради в облдержадміністрації директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак.

– Будуть визначені опорні лікарні, будуть визначені заклади, найперше у яких зовсім не надаватимуть допомогу хворим із COVID-19. Є чіткі критерії. У п’ятницю була проведена велика селекторна нарада з міністром охорони здоров’я, Національною службою здоров’я. У суботу пізно ввечері ми отримали аналітичну довідку. Наразі працюємо над нею. Попередньо визначені лікарні. Але я не буду оголошувати, поки ми їх не опрацюємо. Будуть визначені маршрути доставки пацієнтів. Це правильно. Не може бути на сьогодні розпорошено ресурс. Будуть акумульовані великі, потужні лікарні. Вони будуть сконцентровані, зрозуміло, у містах, великих, потужних. Але логістику – маршрути з урахуванням транспортного сполучення, рівня доступності – ми все це будемо відпрацьовувати й, скоріше за все, завтра (25 травня – прим. автора) будемо на захисті пропозицій, які дає НСЗУ, МОЗ. Наше завдання все спокійно, чітко відпрацювати. Це головне на поточний тиждень. Бо з 1 червня, наголошую, лікарні, які не визначені опорними, фінансуватися через Національну службо здоров’я не будуть. Ми переглядаємо тих пацієнтів, які наразі перебувають у таких закладах, щоб по можливості, якщо вони не потребують стаціонарної допомоги, виписати. Чіткі критерії визначені міжнародними, національними експертами. Треба буде нам дивитися по цих лікарнях, коли ми вже їх визначимо, що там потрібно дооснастити. Цим питанням ми теж займатимемося.

Нагадаємо, згідно з постановою №589 Кабінету Міністрів України від 19 червня 2020 року, опорні лікарні – це багатопрофільні заклади охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, які відповідають або можуть бути підвищені до рівня багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування І або ІІ рівня. Їхнє запровадження в нашій державі передбачене медичною реформою.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах