16.03.2023 - 17:01

У Полтаві запрацював цілодобовий кабінет для збереження репродуктивного здоров’я

В обласному центрі сьогодні презентували цілодобовий кабінет для збереження репродуктивного здоров’я жінок. Він працює в КП «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради». Цей заклад обрали для впровадження проєкту тому, що медичну допомогу тут надають 24/7.

Послуги в кабінеті можуть отримати безоплатно всі жінки, дівчата, які опинилися в складних життєвих обставинах, у тому числі внутрішньо переміщені особи, особи, які мають інвалідність, порушення опорно-рухового апарату, які постраждали від сексуального насильства, зокрема в умовах війни.

Із часом такі кабінети збираються створили в усіх центрах госпітальних округів – центрах адміністративних районів Полтавщини. Робота над цим уже ведеться.

– Першою вибрали Полтавську громаду, бо вона в області є найбільш численною. Ми створили такий гінекологічний кабінет на базі закладу, який працює цілодобово. Сюди можуть звернутися і жінки, які постраждали внаслідок домашнього сексуального насильства, і пацієнтки з інвалідністю. Тут передбачено комплексну допомогу: не лише медичну, а й психологічну, – розповіла головний спеціаліст – акушер-гінеколог Департаменту охорони здоров’я Полтавської облвійськадміністрації Людмила Іванова.

Кабінет обладнано в рамках спільного проєкту Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та Міжнародної федерації планування сім’ї (IPPF) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ у справах співдружності та розвитку Великої Британії (FCDO).

Координатор проєкту БФ «Здоров’я жінки й планування сім’ї» Леся Хмель зазначила: «Я не хочу називати це лише гінекологічним кабінетом, тому що це цілий простір для збереження репродуктивного здоров’я жінки. Ми придбали обладнання, медикаменти, витратні матеріали на суму в понад 800 тис. грн. В Україні таких просторів – сім, але в Полтавській області – перший».

Презентуючи реалізацію проєкту, керівник закладу Наталія Удовицька розповіла, як саме відбуватиметься отримання послуг жінками: «Спочатку лікар проводить бесіду з пацієнткою про те, що жінку очікує, яку ми пропонуємо їй допомогу. Отримуємо від неї згоду чи відмову від запропонованого лікування або ж просто допомоги».

Для роботи підготовлено чотири кабінети. Це зона спілкування, оглядова зала, мала операційна та післяманіпуляційна палата.

Оглядову залу укомплектовано безбар’єрним гінекологічним кріслом із регулюванням висоти, портативним апаратом УЗД  та іншим маніпуляційним обладнанням.

Пацієнтки безоплатно можуть отримати медикаменти та засоби медичного призначення для запобігання небажаній вагітності, подолання наслідків сексуального насильства, профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, та ВІЛ, повідомили в КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я».

Аби надавати медичні послуги на відповідному рівні, фахівці пологового будинку пройшли спеціальне навчання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах